BİTKİ VE GIDALAR

Zayıflamak için Yeşil soğan

Zayıflamak için Yeşil soğan iştah açıyor

İçerisinde bulunduğumuz bahar aylarının hafif beslenmek ve diyete başlamak için en doğru zaman dilimi olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “İlkbahar aynı zamanda geçiş ayı da olduğu için hafif bir o kadar da direnç verici besinleri tüketmeye özen göstermek gerekir.Balık, ızgara et, sebze ve meyveler bol tüketilmelidir.

Açık havada yürüyüşler yapmakta fazla kilolarınızdan kurtulmanızı yardımcı olacak bir aktivitedir. Ancak kilo vermek isteyen ve diyet yapan kişiler bu dönemde bazı besinlerden uzak durmalıdırlar. Örneğin, yeşil soğanın sağlık açısından bir çok faydası vardır ama iştah açıcı özelliği nedeniyle kilo vermek isteyenler tüketmemelidir. Ayrıca soğanın dış kısmında bulunan ince zar midesi hassas olan kişilere dokunabilir ve ağrıya sebep olabilir dedi.

Aşırıya kaçarak tüketilen çay ve kahvenin hem sağlık açısından hem de kilo verme sürecinde zararlı olabileceğini kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Aşırı tüketilen bu içecekler her şeyden önce su içme sıklığının azalmasına sebep olur. Bunun dışında beraber vücuttan sıvı kaybı da meydana gelir.Bu durumda diyetinizi sobete edebilirsiniz. Günde bir kupa şekersiz filitre kahve ya da türk kahvesi tüketebilirsiniz. Şekerli,aromalı veya kremalı kahvenin neredeyse bir hamburger kadar kaloriye sahip olduğu unutulmamalıdır. Diyet yaparken yüksek kalorili ve çok şekerli enerji içeceklerine de yaklaşmamalısınız. Bu içeceklerden zayıflamanın en büyük düşmanlarından biridir. Kuruyemiş tüketirken de dikkatli olunmalıdır. Ölçülü tüketilmeyen kuruyemiş vücutta yağlanma yapar. Bu nedenle kuruyemişşin mutlaka ölçülü tüketilmesi gerekir. Ölçülü tüketilen kuruyemiş kilo vermeye yardım eder. şeklinde konuştu.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir