BİTKİ VE GIDALAR

Yulaf ezmesi – Patates ve Süt ile açlığı bastırın tok kalarak zayıflayın!

Yulaf ezmesiPatates ve Süt ile açlığı bastırın tok kalarak zayıflayın!

Diyet yapmak, yağları aldırma operasyonları yapmak, iştah kesici gıdalar yemek zayıflamak için kullanılan metotlarken günümüzde bunlara ilave olarak çeşitli bant türleri, vücuda takılan elektronik cihazlarla birlikte aynı zamanda spor ve spor malzemeleri de kilo vermek için bu dertten yakınan kişilerin başvurduğu yöntemdir.

İnsanlar kilo vermek adına sırf o yağlardan kurtulmak amacıyla vücut düzenlerini bozacak uzman tavsiyesi almadan girişimler veya sosyal ağlardaki arkadaşlarından veya diğer kullanıcılara ulaşarak kendileri için sağlıklı olup olmadığını bilmeden bu yöntemlerin hemen hepsini denemektedir.

Kilo vermenin ne kadar çok zor olduğunu kilo vermek için çabalayan kişiden başkası anlayamaz. Hele ki zayıflamak isteyen bir bayansa ve bu hırs haline gelmişse o inat herşeyi denemek için yeterlidir.

Bu yazımızda kilo almak için en büyük sebepler arasında yerini alan akşam yemekler, gece atıştırmaları ve tatlı krizleri için çözümler sunan Yulaf ezmesi, patates ve süt ile iştahımızı nasıl en aza indireceğimizi öğreneceğiz.

Bu üç gıda;

  • Süt:

Süt tam yağlı, protein, kalsiyum ve fosforun iyi bir kaynağıdır. Günde 2-3 su bardağı süt grubu tüketimi önerilir. Yüksek kolesterolü olan bireyler ve kilo kontrolüsağlamak isteyenler ise düşük yağlı süt ve süt ürünlerini tercih edebilir.

  • Yulaf ezmesi:

Yulaf ezmesi, folik asit, potasyum, magnezyum ve lif açısından zengin besin değerine sahiptir. Süt veya yoğurt ile birlikte tüketilebilir. Tüketileceği zaman, 1 dilim ekmek yerine 1.5 çorba kaşığı kadar yulaf ezmesi tüketilebilir.

  • Patates:

Patates, kök sebzelerdendir bu nedenle nişasta içeriği yüksektir. Potasyum, fosfor, folik asit ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Patatesin en doğru tüketim şekli, haşlandıktan sonra ezmeden dolapta bekletip soğumasını sağlayıp tüketmektir.

Bu üç gıdanın ortak özelliği tok tutuyor olması ve sizin açlık hissinizi ve akşamları tıkabasa yemenizden kurtaracaktır.

Peki süt, yulaf ezmesi ve patates nasıl karışım olacak?

Bu karışımı şu şekilde uygulayacağız;

Bir kase içerisine sütünüzü döküyorsunuz, içerisine yulaf ezmesi ilave ederek tüketebilirsiniz. Yulaf ezmesini abartmayarak yeterince kullanın bıkma hissiniz böylece gidecektir. Patateslerinizi muhakkak suda haşlayarak kullanın, akşamları normal boyutta bir patates ile birlikte bu üç karışımı kullanmak size kilo verdirecek ve krizlerinize son bulduracaktır.

Bu karışım akşam yemeklerinden önce yenilirse akşam yemeği yeme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Muhakkak akşam yemek saatinde uygulayın.

Kullanananlar ve faydasını görenler veya göremeyenler sayfa altında yorumlarını paylaşırsa diğer okuyucularımıza da faydalı olacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir