TEKNOLOJİ

Yorum Yaparak Backlink Kazanın

Yorum Yaparak Backlink Kazanın

 

İnternet sitesi olan kişiler sürekli bir backlink kaynağı istemekte ve sitelerine backlink sağlanmanın bir yolunu aramaktadır. Web sitenize backlink sağlayabileceğiniz birçok yöntem ve birçok alternatif sistem bulunmaktadır. Bende bunlardan sadece birisi ama doğru kullanılırsa en etkililerinden birisi olan “yorum yaparak backlink kazanma” sisteminden bahsedeceğim.

Ücretsiz Backlink Kazanırsınız

Backlink arayışı içinde olanların belki de en son istedikleri şeydir; ücretli backlink satın almak. Bu kişiler için başka sitelere yorum yapmak çok faydalıdır. Bir siteye yorum yaparak backlink kazanma çok kolaydır, hiçbir tecrübe veya üstün bilgi gerektirmez, bu yüzden herkes yorum yazarak backlink kazanabilir.

Anlamlı Yorum Yazmak Önemlidir

Eğer o yorumdan backlink kazanmak gibi bir niyetiniz bulunuyorsa yazacağınız yorum kaliteli olmak zorundadır. Kaliteli yorum nasıl olur? İlk önce sizin siteniz ile ilgili sitelere veya sitelerin ilgili konularına yorum yazmaya özen göstermelisiniz. Yani siz bir sağlık sitesi sahibiyseniz gidip moda sitesine yorum yazmanız çok faydalı olmayacaktır. Kendi sektörünüzdeki sitelere yorum yazmanız gerektiğinde anlaştıysak şimdi diğer adımlara geçelim.

Güzel olmuş teşekkürler“, “Güzel makale, sağol” gibi birkaç kelimeden ve sadece teşekkürden oluşan yorumlar yazmamalısınız. Yorum yazmadan önce makaleyi okuyun ve gerçekten fikir ve görüşlerinizi hatta saygı çerçevesinde eleştirilerinizi güzel bir biçimde dile getirin. Zaten bu tarz bir yorum oluşturmak isterseniz o yorum yaklaşık 20 kelime veya daha üstü ile oluşmuş olacaktır.

Ben kendi sitemde de backlink kazanmak amaçlı yorum yazanları fark ediyorum ancak bunlar sadece okur olmadığı için kalitesiz yorum yapmalarına izin vermiyorum. Normal okurlar, sadece “Sağ ol” diyerek dahi yorum belirtebilir bu gayet normaldir ama siz bir siteden backlink almak istiyorsanız kaliteli yorum yazmak zorundasınız.

Yorumunuza Site Linki Koymayın

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi de budur. Eğer backlink için yorum yazma girişiminde bulunuyorsanız yorumunuzda linkinizi vermek zorunda değilsiniz. Birçok site sahibi bu tarz yorumları onaylamayacak ve sitelerinin link çöplüğüne dönüşmesine izin vermeyecektir.
Zaten yorum yazarken sizlere birçok site; Yorumunuz, adınız, mail adresiniz ve sitenizi girmenize imkan tanır. Burada site kısmına site linkinizi eklediğiniz zaman ortada bir link görünmez ancak yorumunuzu beğenen birisi yazan kişinin üzerine tıkladığında sizin sitenize yönlendirilir. Bu hem site sahibini rahatsız etmez hem de okurlar için reklamsız bir yorum bölümü oluşturmuş olur.

Güncel Kalır, Geri Dönüş Alırsınız

Yazdığınız yorumlara karşılık olarak diğer internet site sahipleri de sizin sitenizi sadece meraktan dahi olsa ziyaret edecektir bu sayede sitenize geri dönüş kazandırmış olursunuz. Ayrıca arama motorları yorumlanan yazılara daha çok önem verir sizin sitenize de gelecek yorumlar sayesinde makalelerinizin güncelliğini koruyabilir ve arama motorlarında üst sıralara çıkma gibi yararlarını görürsünüz.

 

Bu sayede yorum yazarak backlink elde edebilir ve sitenizin gerek rank değerlerinin yükselmesine gerekse de diğer okurlar tarafından geri dönüşü arttırabilirsiniz. Ücretsiz backlink almak istediğiniz siteler ne kadar kaliteli olursa alacağınız backlink kalitesi de o kadar yüksek olacaktır.

Kaynak

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir