ERKEK KADIN

Yılan yağı yılandan mı yapılıyor? Yılan yağının saçlar üzerindeki etkisi

Yılan yağının saç uzatmaya etkisi

Cap canlı bir saç yapısına sahip olmak isteyenlerin kozmetik listelerinde muhakkak yılan yağı bulunur.

Saça bakım ve özen gösterenlerde daha çok kullanımı yaygın olan yılan yağlaları, para harcanarak elde edilen bakım ürünleri arasındadır. Doğal bakım ürünleri ile birlikte saçlar için yılan yağı kullanmak ayrı bir tercihtir.

Geçmişi uzun olmayan yılan yağları, kadınların ve erkeklerin saçlarına canlılık ve bakım amacı ile kullanılmasının yanında ayrıca erkekler için sakal uzatma, gürleştirme ve bakım yapma amacı ile de kullanımı artmaya başlamıştır.

Yılan yağı nasıl yapılır?

Geçmişi Çin’e dayanan bu yağlar ilk olarak Çin’de yetiştirilmeye başlanmıştır. Su yılanının vücudunda olan bol miktardaki Omega 3 yağının saçlar üzerindeki etkilerinden yola çıkarak elde edilmiştir. Saça besleme etkisi verdiği kadar aynı zamanda gürleştirme özelliğide mevcuttur. Sheyou adı ile geleneksel kullanımda olan yağ, Türkiye dahil çoğu ülkede doğal bir ürün olarak kullanılmaktadır.

Yılan yağı saç çıkarır mı?

Hiç olmayan bir bölgeden saç çıkardığını düşünmek mantıksız olacaktır. Saç çıkarmaya etkisi, dökülme sorunu yaşamayan ve genetik nedenlerden dolayı bu sorunla karşılaşmayan kişilerde saçların doğal ve katkı maddesi kullanmadan yılan yağlarından fayda gördükleri gürleşme ile yeniden çıktığı söylenmektedir.

Yılan yağının asıl özelliği saça yaptığı doğal bakım olarak bilinir ve saçı besler. Yağın içerisinde bulunan mineral ve vitaminlerin asıl görevi budur. Bol miktarda barındırdığı Omega 3 ile saçı kökünden ucuna kadar besler ve yenileme özelliğine sahiptir. Az önce belirttiğimiz gibi genetik nedenlerden dolayı saçlarında dökülme sorunları yaşamayan kişilerde saç çıkarması ile de tanınır.

Yılan yağı şampuanı kullanan kişilerin banyolarda normal sç yıkar gibi kullanımlarını uzun süreli devam ettirdiklerinde saçlarda gürleşme ve saç dökülmesi sorunu yaşayanların dökülmelerinin de azaldığı bilinir. Kesin sonuç olmamakla beraber bir süre sonunda saç dökülmesini kestiği de söylenmektedir.

Yılan yağı saça nasıl sürülür?

Yılan yağı saça her gün sürülmez. 1 gün aralıklı olarak 1 sefer sürülür. 2 günde bir sürülen bu yağ, saç diplerine masaj yaparak yedirilir. Saça yedirilirken yağın parmak uçları ile ovalanması önemlidir. Yapılan bu uygulama saç diplerindeki açık olan gözeneklere yerleşmesi sağlanır. Sağlıklı saç uzaması ve saç dökülmelerine karşı yılan yağının kullanım şekli bu şekildedir.

Yılan yağı sürülen saç 1 saat boyunca saç üzerinde kalmalıdır. Streç veya saç bonesi ile yağın tam hapsolmasını sağlamak etkili bir yöntem olacaktır. Bu uygulama yağın köklere daha iyi şekilde nüfuz etmesi sağlanır.

Yılan yağı ile saçlar için yapılan bu uygulama en az 1 ay sürmelidir. 30 gün sonunda saçlardaki canlılık ve bakımlılığı gözle görülür derecede artar siz ve çevrenizdeki herkes tarafından farkedilir.

Yılan yağının fiyatları ne kadar?

Saç bakım ürünleri ile kıyaslandığında fiyatı daha uygun bir üründür. Markaların bilinirliği ve kutu yapısına göre 10 ile 15 TL arasında bir fiyata almanız mümkündür. Markalı ürünlerin pahallı olması durumunda aktarlar ve doğal bakım ürünleri ve sağlık ürünleri satan mağazalardan daha ucuza temin edebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir