TEKNOLOJİ

Yeni Mazda3 1.5 Dizel

Yeni Mazda3 1.5 Dizel

Küçük dizel motor eksiğini bu kez kendi geliştirdiği makineyle aşan Mazda, yeni 3 modeliyle tutumluluk ve sessizlik konusunda iddialı.

Mazda3 1.5 Dizel

0-100 hızlanmasını 11 saniyede tamamlayan yeni Mazda3, 2014 yılı martında yeni nesliyle yollara çıkalı satışlarını 2 bin adetlere taşıyamadı. Fakat artık bu yıl sonuna kadar bu rakamın 900 adeti dizel olacak.

2016 yılında ise hedef 1500 adet dizel Mazda 3 satmak.

Bunun için 5 farklı donanım paketiyle yollara çıkan Mazda3 1.5 Dizel araçtaki en önemli yenilik motor. Motordan sonraki yenilikler ise Ger Görüş Kamerası, sağdaki sürücü koltuğuna yükseklik ayarı ve navigasyon sistemine eklenen DAB (Digital Audio Broadcasting) yazılımı.

Otomobil güzel, motor dizel makine olmasına karşın sesizliği ve yakıt tasarrufu ile “özellikli”. Fiyatı kompakt sınıf için rekabetçi değil ama Mazda yöneticileri için bu “ödenmeyecek bir rakam” değil. “Zaten sınırlı sayıda araç alabildiklerini belirten Mazda türkiye Gene Müdürü Nurkan Yurdakul, 2017 yılında daha iddialı olacaklarını söylüyor.

Mazda3 Dizeldeki sessizlik için gerek yalıtım gerekse teknik değişiklik ve mühendislikler gerçekleştirilmiş.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir