DÜNYA

Yakında ölecek olan nişanlısı için acil düğün yaptı

Yakında ölecek olan nişanlısı için acil düğün yaptı

Çin’in Hunan şehrinde nişanlısının yakında öleceğinin söylendiği genç adam, son günlerinde çok istediği gelinliği giyip evlenmeleri için acil düğün yaptı.

Çin’in Hunan şehrinde yaşayan Liu Şuangtian (25) ve Tang Yaping (25) adlı iki genç lisede tanıştıkları ilk günden beri de hiç ayrılmadı. Nişanlanan gençler bir kaç yıl sonrası için evlilik planları kuruyordu ancak Tang adlı genç kadının 2015 yılı Aralık ayında lösemi yani kan kanseri olduğu ortaya çıktı.

“Bir gün Tang beni aradı. Lösemiyim ve yakında öleceğim dedi” diyen Şuangtian, o gün bir anda bütün hayatının alt üst olduğunu belirtti.

Nişanlısına destek olmak için işini bırakan Şuangtian, onun ağrılarını hafifletecek terapi masajlarını öğrenip nişanlısına destek oluyor ve sürekli iyileceğini söyleyip moral veriyordu. Ancak doktorlar Yaping’in iki hafta içinde her an ölebileceğini belirtti. “Bu haksızlık, hiç kimse daha 25 yaşındayken ölmeyi haketmiyor” diyerek yaşadıklarına sosyal medya üzerinden isyan eden Şuangtian, ölmeden önce nişanlısıyla evlenmek için acil bir şekilde düğün yapmaya karar verdi.

Liu Şuangtian ve Tang Yaping çifti bu sabah bir günlüğüne hastaneden ayrılacak yakınlarının gözyaşları içinde romantik bir düğünle dünya evine girdi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir