TEKNOLOJİ

Whatsapp neden girilmiyor?

Whatsapp neden girilmiyor?

Tüm yurt genelinde etkili olan internetin kesilmesi veya yavaşlaması sorununun yalnızca Turk Telekom hatlarında meydana geldiği iddia edilse de yaptığımız testlere göre durum diğer operaötürlerin hatları için de çok farklı değil. Devlet yetkilileri tarafından şuana dek internetin kısıtlı erişimi veya kesilmesine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dün gece saatlerinden itibaren yaşanmaya başlanan internet sıkıntısı üzerine en sonunda devlet kanadından resmi bir açıklama geldi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım tarafından internet sorununa ilişkin yapılan açıklamada “Aksaklıklar güvenlik adına yapılan uygulamalardır. Bunlar geçici tedbirler, tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale dönecektir.” denildi.

Dolayısıyla BTK’nın daha önceden yapmış olduğu saçma açıklamanın da tümüyle geçersiz olduğu gerçeği ortaya çıkmış oldu. Şuan için hala başta popüler sosyal ağlar; Facebook, Twitter ve Instagram olmaz üzere anlık mesajlaşma uygulamaları olan Skype ve WhatsApp’da da sorun yaşanmaya devam ediyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir