TEKNOLOJİ

Whatsapp Gold

Whatsapp Gold

Whatsapp unutmuş dolandırıcılar WhatsApp Gold çıkarmış! Aman Dikkat..!!

İnternet dünyasında gün geçmiyor ki paramızı almak, kolay yoldan para kazanmak, milleti dolandırıp hemen köşeyi dönmek bu dolandırıcılara akıl sır etmiyor. Senin ne işin var milleti kandırıp parasını almakla Koskoca WhatsApp unutmuş üçkağıtcılar “Whatsapp Gold” yapmış. Daha aklınıza gelmeyecek bir çok dolandırıcılık yöntemi var. Yeterki telefon numaranız bu insanların eline geçsin. Size bir kısa mesaj gelir gold pakete geçiş yapın tıklayın diye. Tıklarsanız hoopp dakikalarınız uçar gider faturalarınız kabarır. Sizin gibi binlerce kişi aynı şeyi yaparsa tonla kazanç sağlanır haksız yoldan.

Araştırma yapmadan gelen linklere kısa mesajlara yanıtlar vermeyin.

Whatsapp Gold diye birşey yok!

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlar ile WhatsApp Gold versiyonuna geçiş yapılarak çok daha avantajlı bir şekilde uygulamayı kullanılabileceği belirtilirken bu mesajdaki linklere tıklayan kişiler uygulamayı indirerek tamamen savunmasız bir hale geliyor.

Telefona ya da bilgisayarlara kurulan bu tür uygulamalar ile birlikte kişilerin tüm kişisel bilgileri ya da yaptığı online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin alınması mümkün olurken bu tür durumlar da kişilerin mağdur duruma düşmesine neden oluyor.

Son dönemlerde sıkça görülmeye başlanan WhatsApp mesajları ile ilgili açıklamalar yapılırken kişilerin bu tür mesajlara inanmaması gerektiği ve hiçbir şekilde bu mesajlardaki linklerin açılmaması gerektiğini belirttildi.

Uzmanlar, kısa süre içerisinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu mesajlara karşı kişilerin mesajı göndereni engellemesi ve bu kişiler ile görüşmemesi gerektiğini hatırlatıldı.

Arkadaş listenizden böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle herhangi bir uygulama yüklemesi yapmayarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir