GENEL

Webmasterler için internetten para kazanma yöntemi

Webmasterler için internetten para kazanma yöntemi

Webmasterler internet sitesi üzerinden para kazanabilmek için gündemi en fazla takip eden kesimler arasında 1. sıradadır.

Daha haberin kendisi bile çıkmadan bir blog üzerinde haberin aynısını görebilirsiniz. Kokusundan mı alıyor yoksa kuşlar mı haber uçuruyor anlamak mümkün değil. Her zaman hedef belli amaç belli daha çok ziyaretçi daha çok para kazanmak.

Ancak gözle görülür derecede çoğu web sitesi sahibinin yaptığı hatalar aslında para kazanmak yerine para kaybetmeyi hedeflemiş durumda.

Şimdi webmaster arkadaşlarımız için nasıl kazanacağımız halde kaybediyoruz kısaca açıklama yapacağız.

Örneğin bir bloğunuz var ve bu site üzerinden AdSense ve Admatic reklamları yayınlıyorsunuz. (Genelde kullanılan iki reklam birimleri arasındadır.)

Admatic ile gösterim başına 0.02 TL olarak anlaşmanız var ve 1000 gösterim için 2 TL kazanıyorsunuz.

Sitenizin 5K (5.000 tekil kullanıcı) bir hite sahip olduğunu farzedelim.

Günde ortalama kazanacağınız para Admatic ile maksimum 6 TL dir. Bu rakam 4-6 arasında gider gelir. Yani aylık kazancınız ortalama 150 TL.

Sitenizde ise 800*400- Scroll reklamlar, 336*280 ve 300*250 reklamları toplarsak hemen her sayfanız için adeta reklam yığınağı ve her yerden fırlayan reklamlar.

Bir müşteriniz geldiğinde sitenize reklam fiyatı istediğinde talep ettiğiniz rakam ise, küçük reklam alanları için aylık 250 TL, büyük reklam alanları içinse 500 TL. Yanı yazı içi dahil toplam reklam alanlarınız; 728*90 – 336*280 – 300*250 ve 468*60 olarak 4 reklam alanınız var. Reklam verenden toplam hesi için ortalama talep ettiğiniz tutar ise 1250 TL dir.

Kısaca özetlemek gerekirse; 4 reklam biriminizi kiralamak isteyen müşteriye 1250 TL aylık fiyat belirtiyorsunuz ve anlaşamıyorsunuz. Neden yüksek geldi en son 1000 TL diyorsunuz, size verilen teklif 750 TL ama kabul etmiyorsunuz.

Benim ziyaretçim iyi ve kaliteli diyorsunuz.

Şimdi düşünelim; aylık 750 TL olarak vermediğiniz reklam alanlarını neden 150 TL için başka pazarlama firmasına huzurlu bir şekilde veriyor ve sitenizin heryerini reklam çöplüğüne dönüştürüyorsunuz?

İşte bu sorunun cevabını siz bulursanız reklam verene daha uyguna çekerek para kazanabilirsiniz.

para-kazanmaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir