TEKNOLOJİ

Web Sitesinin İşletmeler İçin Önemi?

Her boyutta ve açıklamada işletmeler için çevrimiçi varlığın gittikçe artan önemine rağmen, birçok küçük işletme stratejilerini buna göre ayarlamıyor. Aslında, yakın tarihli bir araştırma raporuna göre, Türkiye’deki küçük işletmelerin% 60’ı hala çevrimiçi varlığa sahip değil.

Ama neden bu önemli? Önemli mi?

Birçok küçük işletme sahipleri, işletmelerini kendilerini tanıtmak ve yeni müşteriler kazanmak için geleneksel yöntemler izleyerek tamamen çevrimdışı bir varlık olarak görüyorlar. Bununla birlikte, tamamen çevrimdışı olan herhangi bir işletme (en büyük kuruluştan tek tüccar ya da aradaki herhangi bir şey için), müşterileriniz zamanlarını çevrimiçi olarak harcarken riskli bir stratejidir.

Web’i bir iş aracı olarak kullanmak, kendilerini öncelikli olarak çevrimdışı olarak düşünen işletmeler için bile önemlidir. Güzellik işletmeleri, spor işletmeleri, tesisatçıları, sürüş eğitmenlerini ve diğer çeşitli hizmet işletmelerini, sonuçta hepsi çevrimdışı ilişkiler kurma becerileri ile başarıyı ölçüyor – ve web bunun içinde büyük bir rol oynamaktadır. İşletmenize ne kadar bağlı kalırsa edin çevrimiçi çevrenizdeki temel bilgileri almak önemlidir.

Küçük bir işletme olarak, karmaşık bir çevrimiçi stratejiye yatırım yapmak için büyük bütçeler, personel veya ücretsiz personel çalışma saatleriniz olması muhtemel değildir, ancak elbette ki web’in sağlayabileceği kazançları elde etmeye başlamanız için bazı basit adımlar vardır.

1. Erişilebilir olun
Web’den en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı, işletmenizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmekte ve kullanıcıların sizinle istediğiniz zaman etkileşime girmesine izin vermektedir. Müşterileriniz 7 gün 24 saat çevrimiçi durumdalar ve bu nedenle işletmeler ve kuruluşlarla her zaman ve nerede çevrimiçi olursa olsun etkileşimde bulunmayı umuyorlar. Tabii ki, bu her bir çevrimiçi kanalda var olma anlamına gelmez; Bu, kitleniz için en önemli olanları seçmek konusunda zekice olmak anlamına gelir.

En temel düzeyde, bu, işinizle ilgili kolay bulunabilir ve ilgili bilgileri içeren, temel, profesyonel görünümlü bir web sitesi anlamına gelir. Daha ileri bir seviyede, bu, müşterilerin kendi randevularını zamanlamalarını veya sizinle rezervasyon yapmalarını sağlayan, tamamen işletilen bir rezervasyon aracı olabilir ve esas olarak işletmelerinize 24 saat resepsiyon hizmeti veriyor.

2) Düşünmeden önce yerel düşünün
Çevrimiçi araçlardan en iyi şekilde faydalanmak, mutlaka küreselleşmeye çalışmak anlamına gelmez, aslında tam tersi. Birçok küçük işletmenin başarısı için hayati önem taşıyan, yerel düzeyde ilişkiler kurmanın çok başarılı bir yolu olabilir. Çevrimiçi dokunmatik alanlarınıza odaklanmak, müşterilerle ve potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmak ve çevrimiçi bağlantısını çevrimdışı özelliğe çevirmektir: sadık, etkileşime giren, sürekli arayan müşterilere. Yerel listeleri siteleri, çevrimiçi ağ grupları ve diğer yerel işletmelerle ortaklıklar kurmak hakkında da düşünün.

3) Çok kanallı düşünün – ancak gerçekten önemli olanlara odaklanın
Göz önüne alınması gereken ilk şeylerden biri, çevrimiçi kanalların işinizi görünür hale getirmektir. Evet, web siteniz amiral geminizdir ancak markanızı potansiyel müşterilerinizin bulunduğu yere getirmeniz gerekiyor. Küçük bir işletme olarak, muhtemelen her şeyi yapacak zaman ya da kaynağa sahip değilsiniz ve meyvesiz bir kanala yatırım yapmak pahalı bir hata haline gelebilir. Müşterilerinizin çevrimiçi nerede geçirdikleri hakkında çok düşünün ve çabalarınızı buna göre odaklayın.

KaynakBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir