CEP-TABLET

Vodafone Mobil Ödeme Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone Mobil Ödeme Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone aboneleri sadece bir SMS ile ödemelerini ve alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabiliyor!

 • Servis Kullanımı

Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) bakiye yüklemeye izin veren mobil ödeme sistemi ile faturalı ve faturasız tüm bireysel Vodafone Türkiye aboneleri, HGS yükleme işlemini PTT’ye gitmeden cep telefonlarından kolayca yapabiliyor. HGS yuklemesi yapmak icin plaka numaranizi yazip bosluk birakip 10TL ya da 15TL’lik yukleme tutarini yazdiktan sonra 1447’ye gondermeniz yeterli oluyor. HGS’ye yüklenen tutar, faturalı abonelerin faturasına yansıtılıyor; faturasız abonelerin de TL bakiyesinden düşüyor.
Vodafone Mobil Ödeme Üye İşyerleri ile yapmak istediğiniz alışveriş ve ödemeler için cep telefonunuza gelen bilgi SMS’inizi onayladıktan sonra ödemeniz gerçekleşecektir. Yapılan alışverişin bedeli, faturalı hatlar için Vodafone faturasına yansır, faturasız hatlar için ise bakiyenizden düşülür.

Servis, tüm aktif bireysel abonelere standart olarak açık olacaktır. Vodafone Mobil Ödeme Servisi’ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878’e SMS atabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme ile ilgili işlemlerinizi aşağıdaki kanallardan yapabilirsiniz:7878 Vodafone Mobil Ödeme SMS kısa numarasına ücretsiz olarak MOBILODEME AC veya MOBILODEME KAPAT smsi ile talebini iletebilirsiniz.Size en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğrayabilirsiniz.Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi ;diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’yi arayarak ulaşabilirsiniz.Online Self Servis’ten “Hat İşlemlerim->Mobil Ödeme” adımından hemen işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ücretlendirme
 • Hattınızı Vodafone Mobil Ödeme Servisi’ne açmak veya kapatmak ücretsizdir.
 • Vodafone Mobil Ödeme ile alışveriş yapmanız durumunda göndereceğiniz ‘Onay SMS’i vergiler dahil 41 kuruştur.
 • Yapılan alışverişin bedeli, faturalı hatlar için Vodafone faturasına yansır, faturasız hatlar için ise bakiyenizden düşülür. Alışveriş tutarına Özel İletişim Vergisi (ÖİV) yansıtılmaz.
 • Mobil Ödeme ile yapılacak HGS yüklemelerinde ek olarak 1,65TL işlem ücreti yansıtılmaktadır. 1447 kısa numarasına gönderilen her SMS 0,41 TL (KDV ve ÖİV dahil) olarak ücretlendirilir. Operatörler tarafından abonelere gönderilen SMS ler ücretsizdir. İşlem ücretine KDV dahildir. Mobil Ödeme ile sadece PTT’den alınmış olan HGS’lere yükleme yapılabilir.
 • Detaylar

Vodafone Mobil Ödeme Servisi sadece tahsilat hizmeti sağlamaktadır. Aboneler, ürünlerle ilgili tüm soru ve talepler için ödemeyi yaptıkları üye işyerleriyle iletişime geçmesi gerekmektedir. Mobil Ödeme Servisi için belirlenmiş işlem limitleri aşağıdaki gibidir:

  • Tek Seferlik işlem limiti 100 TL’dir.
  • Günlük işlem limiti 100 TL’dir.
  • Aylık toplam işlem limiti 200 TL’dir.
  • Bu ürün bir Vodafone Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. ürünüdür.

(Limit aşımı durumunda işlem yapılamaz. Abone Mobil Ödeme Sistemini kapatıp tekrar açtığında limit kullanımı sıfırlanmaz, kaldığı yerden devam eder.)

Mobil ödeme ile yapılan alışverişin bedeli, faturalı hatlar için GSM faturasına yansır, ön ödemeli hatlar için müşterinin Vodafone TL bakiyesinden düşer. Ön Ödemeli Abonenin hesap bakiyesinde yeterli ‘TL’ olmalıdır. Cep Avans TL ile mobil ödeme yapılamaz.

Abone sadece kendi GSM numarasına yansıyacak şekilde alışveriş veya ödeme yapabilir.

Abonenin telefonunun kaybolması veya çalınması durumunda, GSM hizmetlerinden ve Mobil Ödeme Servisi’nden izinsiz yararlanılmasını engellemek için GSM hattını geçici olarak kapatması (veya Mobil Ödeme Servisini kapatması) gerekmektedir.

09.06.2014 itibari ile mobil ödeme tekil işlem limiti 70TL’den 100TL’ye arttırılmıştır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir