Vodafone

Vodafone 4.5G

Vodafone 4.5G

Vodafone 4.5G internet nedir?

Vodafone 4.5G , Vodafone 3G ye oranla 10 kata kadar yüksek hızlarda & daha seri bir şekilde mobil internet kullanmanızı sağlayan mobil iletişim teknolojisidir. Kamuoyunda Vodafone 4.5G olarak bilinen IMT-Advanced, dünyada kullanılan en son mobil haberleşme teknolojisinin genel adıdır. Bu teknoloji daha yüksek hızda, daha düşük gecikme süresi ve yüksek kapasitede mobil internet sağlayan mobil iletişim teknolojisidir.

Vodafone 4.5G ile:

  1. Hızlı reaksiyon, ping süresi
  2. VOLTE Ses + İnternet beraber Kullanma
  3. Görüntülü Konuşma HD voice
  4. Hızlı çağrı başlatma
  5. 10 kata kadar hızlı download & upload
  6. Daha fazla hız daha fazla kapasite
  7. Facebook ve Youtube’da daha hızlı video
  8. Instagram’da daha hızlı paylaşım

[toggle title=”Vodafone 4.5G’yi nasıl kullanabilirim?” state=”close”]Vodafone Supernet 4.5Gyi kullanabilmeniz için, 4.5G’nin Türkiye’ye gelmesi ile birlikte, 4.5G kapsama alanında olmanız, simkartınızın 4.5G uyumlu (3G uyumlu Vodafone simkartlar 4.5G’ye de uyumludur) olması ve 4.5G destekleyen bir cihaz kullanmanız gerekmektedir.

Vodafone bireysel aboneleri 4.5G yazıp 4545’e SMS atarak, Vodafone Self Servis uygulamasındaki Servisler bölümünden 4.5G’yi seçerek veya Cep Merkezleri’ne gelerek bu servisi aktive edebilir, simkart ve cihaz uyumluluğunu kontrol edebilirler.

Aboneler 4.5G servisini onayladıklarında sistemde kayıt altına alınacaklardır. Ayrıca, cihazınızdaki mobil sebeke ayarlarınızdan, LTE , 4G veya 4.5G yi seçmelisiniz. Son olarak, Vodafone Türkiye’nin 81 ilindeki geniş kapsama alanı içerisinde olmalısınız. Bu 3 nokta dan emin olduktan sonra 4.5G kapsaması göremiyorsanız: Telefonunuzu tekrar başlatmanızı (veya uçuş modunu açıp kapatmanızı) ve işletim sistemi sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmenizi rica ederiz. [/toggle]Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir