SAĞLIK

Varis sülükle geçer mi? Varise sülük iyi gelir mi?

Varis sülükle tedavi edilebilir mi?

Biz düşünüyoruz ki bu siyah sülükler, varis olan bölgeye konulursa oradaki kirli kanı ve toplanan kanı emer dışarı çıkan kan varislerden kurtulamamıza neden olur. Bu konuda ise kanın sülükler tarafından emilerek varislerin geçmeyeceği konusunda bilgi veren uzmanlar var.

Modern sağlık ünitelerinde sülüklerden çok fayda görüldü ve bu alanda üretimleri için tesislerin bile açıldığı sülükler için çeşitli alanlarda faydalar görülmektedir.

Sülüklerin varis tedavisi için yanlış bir uygulama olduğu ve çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşma ihtimalleriniz bulunuyor. Varis oluşmasının ana nedeni ise, toplar damarlarda bulunan kapaçıkların bozulması sonucu meydana gelmesidir.

Resim: Varislere iyi geldiği söylenen sülükler

Kapakçıklara müdahale olmadığı ve yumaklaşan bu varisler dışarıya alınmadığı sürece, biriken kanın sülükler tarafından emilmesi bir tedavi şekli değildir. Daha da kötüsü, enfeksiyon kapma riski ve sağlığın daha tehlikeli durumlara düşmesidir.

Toplardamar tıkanıklıkları ve kaçaklarına bağlı olarak ayak bilekleri çevresinde yaralar meydana gelebilir ve bu yaraların iyileşmesi uzun sürer. Sülükler, yaraların iyileşmesine ve atık maddelerin çıkarılması anlamında faydalıdır. Tabi tek başına sülükler bu yaraları tedavi edemiyor. Bu yöntemlerde yaranın tedavi edilmesi için elastik bandaj veya varis çorabı kullanılmalıdır.

Sülüklerin vücuttaki kanın tamamını emmiş olması bile varisleri gidermeye yetmez. Varis tedavisi için kullanılan köpük, lazer ve kaçakların olduğu yere cerrahi müdahale gerekmektedir.

Bu konuda birde bizde ayrı bir bilgilendirme yapalım;

Yaklaşık 15 TL gibi bir ücret ödeyerek siyah sülüklerden aldık ve varislerin olduğu bölgelere yerleştirerek kanın emilmesini sağladık. Sülükler yeterince kanı emdiler, emdikleri bölgelerden kanlar çıktı ama daha sonra hiç faydasının olmadığını gördük.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir