KADIN

Vajina sıkılaştırması ve vajina gençleştirilmesi

Vajina sıkılaştırması ve vajina gençleştirilmesi

Vajinanın bollaşmasına, genişlemesine ve yapısının bozulmasına neden olan bazı sebepler uzmanlar tarafından sıralandı. Buna göre; normal doğum, hormonal düzensizlil, ve genetik yapılara göre genişleyen ve deforme olan vajina kadınlarda cinsel yaşamı da olumsuz yönde etkiliyor.

Çoğu kadının cinsel bölge konusunda yetiştirilmeden kaynaklanan utanma duygusu ile cinsellik ve cinsel bölge sorunlarını gözardı ettiğini ve bu sorunların bir tabu olarak gösterenlerin sayılarının da oldukça yüksek olduğu belirtiliyor.

Gözle görülen bölgelerde kadınlar nasıl estetik yaptırma ve düzeltme için çözüm arayışlarına giriyorsa, görünmeyen bölgelerde oluşan sorunlar için de aynı arayışlar içerisinde olmaları ve bölgesel sorunlar için çözüm arayışları da olağan ve doğaldır.

Vajina bölgesine estetik yapılır mı diyen kadın sayıları ise ülkemizde oldukça fazladır ve hiç bilgiye sahip değiller. Hatta bu bölgelere operasyon mu yapılıyor diyenler bile çok. Vajina bollaşmasına ise en büyük etkenlerden biri normal doğum sayılarıdır. Bu sayılar arttıkça genişleme oranı da o derece yüksektir. Bu hem kadını hemde eşinin cinsel hayatını olumsuz etkileyerek zevk alma seviyesini de düşürmektedir.

Vajina dokularının özel teknikler ile yenilenmesi ve vajinanın daraltılması amacı ile yapılan müdahalelere vajina gençleştirme ameliyatı da denilmektedir. Genital estetik ameliyatlar ile normal doğum sonrası meydana gelen vajina genişlemesi gibi sorunlar çözüme ulaştırılırken, vajina dudaklarında yaşanan şekil bozuklukları da tedavi edilebilmektedir. Genital bölgede sarkma bollaşan dokuların sıkılaştırılması ve gençleştirilmesine ilaveten iç dudaklardaki sarkma ve fazla dokuların da çıkarılması eş zamanlı olarak yapılabiliyor.

Genital estetiğin vücudun herhangi bir bölgesine yapılan estetik operasyondan farkı olmayıp, vücudunun görünümünde yaşadığı problemleri dile getirerek yenilenme düşüncesi ile yüreklenen kadınların genital bölge estetik cerrahisine de ilgisinin giderek artmakta olduğunu vurguladı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir