DUYURULAR

Uzun ömürlü ve en ucuz bebek arabası için bunlara dikkat ediniz

Uzun ömürlü ve en ucuz bebek arabası için bunlara dikkat ediniz

Daha bebek dünyaya gelmeden çıkan masraflardan biri de bebek arabasıdır. Anneler ve babalar bebek arabası alırken hem en ucuz bebek arabası hem de en uzun ömürlü bebek arabası almak ister. Ucuz bebek arabaları ile pahallı bebek arabaları aynı hizmet içindir ama aldığınız ve araştırdığınız en ucuz bebek arabası bile size uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım şekli sunabilir.

Çok para vermeden 2017 yılında doğan bebekler için en ucuz bebek arabasına doğru bakımları yaparak daha karlı girebilirsiniz.

Şimdi sizlere aldığınız bebek arabası için nasıl bakım ve onarım yapılması gerektiğinde bilgiler sunacağız ve bu talimatlar doğrultusunda hareket ederseniz bebek arabanız en uzun ömürlü bebek arabası olabilir ve bundan sonraki bebekleriniz için veya bir başkasının bebeği için kullanılabilir halde kalabilir.

Uzun ömürlü bebek arabası için bakım ve onarımı nasıl yapılır?

Uzun ömürlü ve en ucuz bebek arabası için kullanım talimatları, bakım ve onarım şekilleri:

Bir hatırlatma yapalım; en çok tercih edilen markalar arasında kraft bebek arabasıchicco bebek arabasıpierre cardin bebek arabasıgraco bebek arabasımaclaren bebek arabasıcasual bebek arabası en çok tercih edilenler arasındadır.

Talimatlar;

  1. Bebek arabasının bakımını düzenli olarak yapınız.
  2. Kilit mekanizmaları, tekerlek kilitleri, emniyet kemeri, bağlı noktaları ve adaptörlerini muntazam aralıklarla kontrol ediniz, sağlam ve çalışır durumda olduklarından emin olunuz.
  3. Frenler, tekerlekler ve tekerlek jantları zamanla aşınıp yıpranabilir. Böyle durumlarda parçaları yenileyiniz.
  4. Toz ve pislik birikimleri özellikle hareketli noktalarda parçaların sıkışmasına ve zor hareket etmesine neden olabilir. Bu nedenle zamanla bu noktalar temizlenmeli ve silikonlu yağla yağlanmalıdır. Eğer yağlamayı tozu ve pisliği temizlemeden yaparsanız, daha fazla zarar görmesine neden olursunuz. Bu parçaları zamanla temizleyerek yağlamak uzun ömürlü olmasına ve daha rahat açılıp kapanmasına yardımcı olacaktır.
  5. Bebek arabasının metal ve plastik parçaları yumuşak bir detarjan ve ılık su ıslatılmış sünger ile silinmeli ve kuru bir bezle iyice kurulanmalıdır. Su ile yıkarsanız zamanla bu noktalar paslanmaya ve hareket zorluğu yaşamanıza neden olacaktır. Sık yapılan banyoda bebek arabası yıkaması yanlıştır.
  6. Su, çamur ve yağmurlu havalarda oluşan ıslanmalar eve gelindiğinde kuru bir bez ile muhakkak iyice temizlenmelidir. Pas oluşumu ancak bu şekilde önlenebilir.
  7. Bebek arabası temizliği için kimyasal bileşenlerden oluşan, aşındırıcı temizliyiciler, amonyak veya çamaşır suyu kullanmayınız.
  8. Arabanızı güneş ışığı alan bölgelerde saklamyınız. Güneş ışığı zamanla arabanın renklerinde solma yapacağından balkon, garaj, çocuk odası gibi müsait ortamlarda kullanılmadığı durumlarda saklayınız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir