BİTKİ VE GIDALAR SAĞLIK

Uyanık diyetisyenler zayıflama ilaçları takibinde!

Uyanık diyetisyenler zayıflama ilaçları takibinde!

Bir esnaf düşünün! Mal alıp satan nereden kar ediyor aldığı mal ile sattığı mal arasındaki fiyat farkından!

Diyetisyenlerde bir esnaftır. Ne kadar başarılı olurlarsa o kadar çok müşteri kazanırlar. Onun okulunu okudular uzman oldukları konunun eğitimini aldılar.

Ama ne yazıkki ülkemizde kimse yoğurdum ekşi demiyor. Herkes malını övüyor, ticari açık bekliyor. Hani dinimize göre Müslüman Müslümanın açığını göstermez açığını kapartır sözü varya o yok olmuş.

Gelelim zayıflama ilaçlarına;

Zayıflama ilaçları, hapları, bitkisel ürünler vs ismini siz koyun çeşit çeşit ürünler var ve hemen hepsi TARIM GIDA VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI denetimi altında üretim tesisleri ve ürün testleri ile kontrol altına alınarak satışa sunulmasına izin veriliyor. Onaysız bir ürünü piyasaya sürmek ciddi suç olmakla beraber aynı zamanda insan sağlığını da tehlikeye sokan bir unsurdur.

Gelelim asıl konumuza. Ülkemizde zayıflamak için bitkisel ürün alan kişi sayısı oldukça fazla. Diyetisyen kontrolüne giden kilo fazlası olan insanlar ile zayıflamak isteyip bitkisel zayıflama ilacı alanları kıyaslayacak olursak diyetisyenler sinek avlıyor demektir.

Tabi hal böyle olunca fırsatçılıklar ve karalamalar işbaşına geçiyor. Tam olarak rakam veremeyeceğiz ama bitkisel zayıflama ürünleri yüzünden hayatını kaybeden 2-3 kişi haberi ile karşılaştık. Yüzbinlerce kişi fayda gördü veya görmedi birşekilde kullandı ürünleri.

Hayatta insan sağlığından daha önemli birşey olamaz. Öncelikle ürünü kullanmadan yanetkileri ve doğabilecek zararları mutlaka en iyi şekilde öğrenmek gerekiyor.

Gazetelerde görüyoruz geçen sene ve bu sene ölümle sonuçlanan haberleri. İnternet gazeteleri, radyolar, televizyonlar bangır bangır bağırıyor zayıflama ilacı almayın insan öldürüyor diye. Peki ne kadar doğru düşünüyoruz?

Bu ürünler zararlıysa insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyorsa bu bakanlık neden izin veriyor. Sağlığı tehlikeye sokan ürünlere asla izin verilmez. Diyetislerin sıklıkla kullandığı aman almayın onlar öldürüyor çok tehlikeli demeleri ne kadar doğru? Kendi pazarlarını açmak, kendi reçeteleri ile para kazanmaktan başka bir şey olduğunu düşünmüyoruz.

Benzetmek istemesekte örnekler ile açıklamak zorunda kalıyoruz. Hergün tarafik kazasından onlarca insanımız ölüyor trafik kazasında hayatını kaybetti haberleri yapılırken neden arabaların markaları verilirp veya arabalar insan öldürüyor binmeyin kullanmayın çok riskli haberleri olmuyor. Bu sadece bir örnek.

Siz siz olun eğer bir ürün kullanacaksınız diyetisyene değil doktora başvurun kalp, damar, mide, böbrek vs. kontrollerinizi ve bitkilere karşı alerjik durumunuzu kontrol ettirin.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir