GENEL

Ülkü Ocakları referandumda “evet” diyecek

Ülkü Ocakları 16 Nisan 2017’deki referandumda ‘evet’ diyecek

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 16 Nisan referandumunda Devlet Bahçeli’nin arkasında olduklarını ve evet oyu kullanacaklarını açıkladı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nın Fatih’te düzenlenen ve otelde gerçekeleşen toplantıda konuşma yapan Olcay Kılavuz, Anayasa değişikliği referandumunda “Evet” diyeceklerini açıkladı.

“GENEL BAŞKANIMIZIN ALDIĞI KARARIN ARKASINDAYIZ”

Referandumda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aldığı karara uyacaklarını belirten Kılavuz, “Biz, genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiyi 15 Temmuz darbe gecesi sonrasında almış olduğu karar, kendisinin öngörüsü, ülkemizin, milletimizin, devletimizin yarınları, bölünmez bütünlüğü adına almış olduğu kararın arkasındayız. Lider -evet- dedikten sonra bizim de o kararı sonuna kadar savunarak arkasında dik bir şekilde durmamız gerekir. Biz tatsızlığı, gerilimi, huzursuzluğu istemiyoruz. Ama davamız adına her kim olursa olsun ülkemiz adına iş başa düştüğünde arkamıza bakmayız. Bu millet dardaysa, memleketimizin bize ihtiyacı varsa biz elimize silahımızı alırız, gerekirse de savaşırız” dedi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir