TEKNOLOJİ

TurkTelekom ücretsiz wifi bağlantısı

TurkTelekom ücretsiz wifi bağlantısı

TurkTelekom wifi isim ve logosunu gördüğünüz kablosuz internet servis noktasında cihazınızın kablosuz internet (Wireless) özelliğini açınız.

Kablosuz ağlardan (SSID) “TurkTelekom WiFi”ı seçiniz. Herhangi bir ağ şifresi sorulmadan bağlantı yapılacaktır.

turktelekom-wifi

Bilgisayarınızda yüklü web tarayıcınız (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirilecektir. Karşılama Sayfasında TurkTelekom Abonesi olan ve olmayanlar için iki adet giriş seçeneği ekrana gelecektir.

turktelekom-wifi-1

  • TurkTelekom ADSL aboneleri için :

Ücretsiz lokasyonlar da ücretsiz dakikalarınız eksilmeyecektir, TurkTelekom  Abonesiyim butonuna tıklayıp ADSL Kullanıcı adı veya Tek şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

  • TurkTelekom Abonesi değilseniz :

TurkTelekom Abonesi değilim olarak yapılan girişlerde; SMS ile edineceğiniz kullanıcı adı ve şifre ile TurkTelekom  WiFi’karşınıza çıkan sayfada ücretsiz TurkTelekom  Kullanıcı Adı ve Şifre oluşturmak için “Kullanıcı Oluşturun” butonuna tıklayınız.

Ardından açılan sayfada ilgili noktalara kullanmakta olduğunuz cep telefonu numaranızı ve doğrulama kodunu giriniz ve “Şifre Gönder” butonuna basınız.

turktelekom-wifi-sifre

  • “Şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilmiştir” mesajından sonra kullanıcı adı ve şifreniz cep telefonunuza iletilecektir. SMS mesajını aldıktan sonra bu pencereyi

kapatabilirsiniz.

turktelekom-wifi-sifre-ekrani

  • Telefonunuza gelen kullanıcı adı ve şifresini yazıp giriş tuşuna bastıktan sonra TurkTelekom WiFi’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

turktelekom-wifi-girisi

  • İnternet kullanımınız sona erdiğinde “Çıkış” yapmayı unutmayınız. Eğer yanlışlıkla bu sayfayı kapattıysanız TurkTelekom WiFi’a bağlı iken https://giris.ttnetwifi.com.tr adresinden tekrar çağırabilirsiniz.

turktelek0m-wifi-hosgeldiniz

Çıkış yapılmadan bilgisayarınızın kapanması gibi durumlarda sürelerinizin bitmemesi için veri alış verişi olmayan 15 dakika sonra sı sistem otomatik olarak bağlantınızı kapatacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir