MANŞET

Türkiye’nin gerçek CHP’ye ihtiyacı var

Deniz Baykal: Türkiye’nin gerçek CHP’ye ihtiyacı var

Son zamanlarda artan terör olaylarıyla birlikte, hendekleri ziyaret eden ve PKK kanalına çıkan CHP’lilere tepkiler giderek artıyor

Türkiye uzun süredir terör kıskacında.. Neredeyse haftada bir terör eylemi gerçekleştirilen ülkemizde, muhalefette yer alan HDP PKK’nın siyasi kanadı olarak terör örgütüne destek veriyor.

CHP’DEKİ DEĞİŞİM BAYKAL’I RAHATSIZ ETTİ

Atatürk’ün kurduğu CHP ise AK Parti’ye muhalefet etmek için alenen terörü desteklemiyor ancak kimi vekilleri PKK kanalında boy gösteriyor, Kemal Kılıçdaroğlu hendek kazan teröristlere ‘arkadaşlar’ diye hitap ediyor.

CHP’nin bir önceki genel başkanı Deniz Baykal, partinin Atatürkçü çizgiden uzaklaşarak HDP kanadına yaklaşmasına oldukça tepkili, tepkisini de fırsat buldukça gösteriyor.

GERÇEK CHP BU DEĞİL

Baykal dün Bucak’ta yine milli bir duruş sergiledi, terörü lanetledi, devletin yanında olduğunu vurguladı. Kendi partisine eleştirilerine devam eden Deniz Baykal şimdi CHP’nin durumuna tepki göstererek şu cümleyi kurdu:

Türkiye’nin çok acı günlerden geçtiğini söyleyen Baykal “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Ama hangi CHP’ye? O bildiğiniz, bu memleketi kurtarmış, Atatürk’e ve onun düşüncelerine inanan, gerçek CHP’ye.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir