GENEL

Turkiye’de Galaxy Note 7 ile uçmak yasaklanabilir

Turkiye‘de Galaxy Note 7 ile uçmak yasaklanabilir

Yakın zamanda bu haber kulağınıza uçaklarda Note7 yasaklandı haberi  gelebilir. İskandinavya Havayolları’ında Samsung‘un yeni piyasaya çıkardığı akıl dolu cep telefonu Note 7 ile uçak yolcuğuluğuna yasak geldi.

Kısa bir süre önce Türk Telekom tarafından da satışı durdurulan cep telefonu Note7 yakında THY – Türk Hava Yolları, Pegasus, Onur Air, Anadolujet, Atlasjet gibi uçak yolculuğu firmalarında da yasaklanabilir.

YURTDIŞI YASAKLARI

ABD önceki gün yaptığı açıklamada uçak yolculuğu esnasında Note 7 cep telefonunu kesinle şarja takmamları gerektiğini bildirdi.

Sas ise;

Akıllı cep telefonu Note 7‘nin baratarya sorunundan dolayı yaşanan cep telefonundaki patlamalar üzerine İsveç yasak getirdi. Danimarka ve Norveç’in ortak havayolları olan SAS Basın Müdürü Fredrik Henriksson’un yaptığı açıklamada, Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 cep telefonu kullananların ne bagajda ne de yanların kesinlikle uçak içerisine alınmayacağını, yolculuk yapmak isteyenlerin yanlarında Note 7 cep telefonubulundurmamaları gerektiğini bildirdi.

YANGINA KARŞI GÜVENLİK TEDBİRİ

Henriksson, yapılan bu yasağın uçak’ta oluşabilecek herhangi bir yangın olayına karşı tedbir olduğunu belirterek, hem kullanıcısının hemde uçakta bulunan diğer yolcuların güvenliğini korumak adına böyle bir uygulamaya gidildiğini söyledi. Bu uygulamanın ve duyurunun ardından SAS Havayollarının ardından Norveç Havayolları da yolcuların akıllı cep telefonu Note 7 ile uçağa binmesini yasakladı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir