GENEL

Türkiye kart başvurusu, Ptt Türkiye kart ücreti

Türkiye kart nedir, nasıl alınır, nereye başvuru yapılır?

Türkiye kart üzerinde “Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemi” uzun süredir çalışılmaktadır. 2018 yılında artık “Türkiye Kart” sahibi olabileceğiz.

Türkiye kart başvurusu, Türkiye kart TL yüklemesi

Türkiye kart başvurusu için PTT şubelerine gitmeniz gerekecektir. PTT şubelerinde yine kartınız ile finansal anlamda işlem yapmak için PTT üzeride işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Türkiye kart nerede geçiyor, Türkiye kart nerede kullanılıyor?

Şehir ayrımı olmaksızın tüm illerde toplu taşıma araçlarında otobüs, metrobüs vapur, uçak vs. gibi ihtiyaçlarda geçerli olacaktır. Ankara‘da oturan bir kişi Türkiye kart ile İstanbul, Adana, İzmir gibi bir başka şehre gittiğinde de kartını kullanarak ulaşım imkanlarından yararlanabilecek. Yine bunlara ek olarak Türkiye Kart müze, milli park gibi resmi kurum girişlerinde de kullanılabilir halde olacak.

Türkiye kart öğrenci indirimi, İndirimli Türkiye Kart

Orta okul, Lise, Üniversite gibi diğer öğrenim gören öğrenciler ulaşımlarında tek kart kullanarak indirim “indirimli Türkiye Kart, Öğrenci Türkiye Kart” faydalanabileceklerdir.

Ptt Türkiye kart ücretli mi?

Türkiye Kart tıpkı BANKAMATİK kartı gibidir. Hesabınızda bakiyeniz varsa kullanabilirsiniz. Kredi Kartı gibi düşünmeyin. Ne kadar TL yüklemesi yaparsanız bakiyeniz okadar tanımlı olacaktır.

Türkiye kart bakiye sorgulama

Kartınız ait bakiye sorgulama işlemlerinizi müşteri hizmetleri üzerinden veya PTT üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. TL yüklemeleri için yine PTT kanallarından faydalanabilirsiniz.

Kayıp çalıntı Türkiye Kart

Kaybetmeniz durumunda veya kartınızın çalınması durumunda yeni Türkiye kart için PTT’ye başvuru yapmalısınBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir