TEKNOLOJİ

Turkcell Superbox internet paketleri

Superbox internet

Turkcell Superonline tarafından sunulan 4.5G şebekesi üzerinden verilen ev internetidir. Müşterinin internet kullanmak istediği adreste 4.5G şebekesinin olması yeterlidir.

Superbox internet paketleri fiyatlarını görmek için tıklayın.

Turkcell Superbox paketleri AKN’li (Kotalı) veya AKN’siz (Kotasız) olarak 2 şekilde de hizmet vermektedir. Tümüyle kotasız hem 10 Mbps hızında sabit hizmet hem de 4.5G hızında şebekenin desteklediği kadar hızda bir internet kullanabilirsiniz.

4.5G AKN’siz bir internet aldığınızda Upload hızınız 10 Mbps ve üzerinde olacaktır. Diğer internet sağlayıcılar (ISS) ile karşılaştırma yapıldığında 10 kat yüksek hızda Upload imkanı sunmaktadır.

Sabit AKN’siz 10 Mbps hızında bir Superbox internet talep ettiğinizde yine Upload hızı size 10 Mbps gösterecektir.

Superbox Cayma bedeli

Superbox paketlerinde aylık 40 TL indirim uygulanmaktadır. Abone eğer sözleşme süresi bitmeden iptal ettirirse kullandığı ay ile 40 TL çarpılmaktadır. 10 Mbps 50 GB olan internet paketlerinde ise uygulanan özel indirimlerde 80 TL rakamı ile çarpılır.

Port ve altyapı sorunu yaşayan abonelere Superbox 50 Gb olan paket 80 TL indirimli verilmektedir. Tabi abone talep ederse.

Bununla birlikte;

  • Kurulum bedeli: 118 TL
  • Cihaz geri iade edilmezse: 459 TL+KDV
  • Kullanılan ay indirimleri: 40 TL (Kaç ay kullanmışsa onla çarpılır)

Cihaz ve hizmet 24 ay kullanım sözüne istinaden 24 ay (2 yıl) öncesinde iptal edilirse bu bedeller ödenecektir. Sözleşme süresi dolan aboneler için herhangi bir cayma bedeli söz konusu değildir.

Kurulum ücretsiz olarak aktivasyon yapılmış olarak abonenin adresine teslim edilmektedir.

Öncelikle aşağıdaki adres üzerinden internet altyapı sorgulama yapınız.

internet altyapı sorgulama

Eğer binanızda altyapınız veya portunuz çıkmıyorsa 40 TL indirimli olarak (50 GB) Paketi alabilirsiniz. Altyapısı olan aboneler yine talep ederlerse Turkcell Superbox paketlerinden faydalanarak başvuru yapabilir.

Turkcell Superonline tarafından sunulana Superbox paketleri aynı zamanda Turkcell lifecell ile de verilmektedir. Kampanyalarin tümü 24 ay taahhüt sözüne istinaden kampanyaları fiyatları ile sunulmaktadır.

Eğer abonenin evinde 3G şebekesi varya hizmet verilemez. Yine aynı şekilde 4.5G şebekesi olduğu halde hızlar 20 Mbps altında kalıyorsa internet bağlantısı yapılamaz. Bunun nedeni müşterinin sağlıklı bir hizmetten faydalanamayacağındandır. Hız ve bağlantı sorunları yaşamak istenmiyorsa hızlar 20 Mbps ve üzerinde 4.5G şebekesini desteklemelidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir