4.5G ADSL FİBER

Türk Telekom Zyxel modem kurulumu

Türk Telekom Zyxel modem kurulumu

Türk Telekom Zyxel modem kurulumu hakkında belirtilen işlemler; VMG3312-B10B 300 Mbps VDSL 4 Port usb Router kurulumudur.

Zyxel modemlerin arayüzüzüne erişim için internet tarayıcınızın adres satırına  192.168.1.1 yazmanız gerekmektedir.

Şimdi Zyxel modem kurulumuna geçelim.

İnternet adres çubuğumuza 192.168.1.1 yazdıktan sonra enter yaparak modem arayümüze erişiyoruz. Açılan pencerede kullanıcı kısmına “admin” şifre kısmına “ttnet” yazıyoruz. Oturum aç diyoruz. Ttnet olan modem şifrenizi bu ekranda değiştirebilirsiniz.

Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydet dediğinizde modem arayüzüne döneceksiniz.

Arayüz açıldığında alt panelde Ağ ayarları menüsünden Geniş Bant yazısına tıklayınız.

Modemin fabrika ayarlarında kullanıcı adı 2 bölüm olarak ve @ttnet kısmı sabit olarak gelir. Eğer size verilen internet kullanıcı adınız @ttnet ile bitiyorsa sol taraftaki alana ADSL kullanıcı adınızın @ttnet’ten önceki kısmını yazınız.

Eğer Ttnet veya Türk Telekom internet kullanmıyorsanız başka bir internet firmasından hizmet alıyorsanız; “Ttnet dışında bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız” link’ine tıklayınız. Buraya size verilen kullanıcı adını ve @ işaretini mutlaka yazdığınızdan emin olunuz. Aksi halde internet bağlanamazsınız.

Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydedin. Bu işlemin ardından modem İnternet ışığınız yeşil olarak birazdan yanacaktır.

Zyxel modem kablosuz kurulumu

İnternet açılış sayfasına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz ve gelen ekranımıza kullanıcı adı ve şifremizi yazarak giriş yapıyoruz. Modem ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmadıysanız kullanıcı adınız “admin” şifreniz “ttnet” dir.

Modem arayüzünün aşağısında bulunan Ağ Ayarları bölümünden Kablosuz link‘ine tıklayınız.

Modeminizin kablosuz ağ adı (SSID) ve kablosuz güvenlik şifresi her modem için farklı olmasına rağmen kablosuz ağ adı (SSID) ve kablosuz güvenlik seviyesi/şifresi değerlerinizi kendi belirlediğiniz değerle değiştirebilirsiniz. Güvenlik Modu kısmını WPA-PSK veya daha yüksek düzey bir şifreleme seviyesi olan WPA2-PSK olarak seçmenizi öneririz. Şifre kısmına en az 8 haneli kablosuz ağ şifrenizi yazınız. Burada belirleyeceğiniz şifre kablosuz olarak modeminize bağlanacağınız şifre olacaktır. Ağ adı (SSID) alanına, modeminizi cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan görmek istediğiniz adı yazınız.

Uygula butonuna basarak ayarları kaydediniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir