4.5G ADSL FİBER

Türk Telekom ile Fiberkent “internetsiz ev kalmasın” kampanyası

Ucuz internet hayata girmeye hazırlanıyor! İnternetsiz ev kalmasın

İnterneti hanelerinde kullanamayan aboneler için internet seferberliği başlatıldı..

Akıllı sistemlerin neredeyse tamamının internet bağlantılı olarak kullanılmaya başlandığı günümüzde, evlerinde sabit fiber veya adsl internet dahi olmayan 1.8 milyon aboneden bahsediyoruz. İşte bu kadar hane evlerinde internet kullanamıyor. Başlatılan bu seferberlik hem hız Fiber internet teknolojisi ile buluşmayı sağlarken aynı zamanda internet sahibi olamayan ailelerin internetle buluşmaları sağlanacak.

Türk Telekom ile Fiberkent

Her sokak ve her bina için yapılması planlanan “Türk Telekom ile Fiberkent” pojesi ihtiyaca yönelik yüksek hızda internet sağlayacak. Bu işlem için mevcut altyapıda kullanılan eski bakır altyapıların fiber altyapıya dönüştürülerek kullanım hızı arttırılacak.

Evlerde 2 Mbps ile 16 Mbps arasında değişen hızlarda iternet alanlar Türk Telekom ile Fiberkent projesi kapsamında 100 Mbps hızınde internet ile tanışmış olacaklar. Proje ilk olarak Kars’ta başlandı ve 1 yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

İnternetsiz ev kalmasın

İnternet olmayan bir evin düşünülemediği günümüzde, hemen her işlem artık internet üzerinden işlem görüyor. Örneğin e-devlet sistemi sayesinde onlarca kuruma gitmeden tek tuşla işlem yapabiliyor, faturalar ödenebiliyor, başvuru/talep gibi işlemler yapılabiliyor kısaca özetlemek gerekirse hayatın her anlamı internet üzerine kurulu.

Bu hizmetlerden faydalanamayan Türkiye’deki hane sayısı ise milyonun üzerinde. İnternet kampanyasında her her hanenin internet ile tanışabilmesi adına ucuz internet yani uygun koşulda internet hizmeti alınabilme olanağı sunulacak. Buradaki hedes ise 2 milyon abonenin internet hizmeti alabilmesi.

Hizmet kampanya aşamasında ve kısa süre sonra hayatımıza girecek duruma gelmiş olacak. Kar elde etmeden sunulacak bu kampanyalarda internet almak isteyen hemen herkes faydalanabilecek.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir