TEKNOLOJİ Türk Telekom

Türk telekom faturaya ek taksitli telefon ve cihaz alma koşulları ve şartları

Türk telekom’dan taksitli cihaz veya cep telefonu nasıl alınır?

Türk telekom tarafından sunulan hizmetlerden faturalı olarak yararlanıyorsanız, faturanıza ek olarak cep telefonu veya tablet, bilgisayar gibi akıllı bir cihazı taksitle alabilirsiniz. Ev telefonu (sabit telefon), Mobil hat (Avea), internet hattı (TTNET) kullanıyor olmanız yeterlidir.

Taksitli cihaz veya cep telefonu alabilmeniz için ev telefonu hattı, cep telefonu hattı ve ev interneti gibi hizmetlerden birini kullanıyor olmanız gerekecektir.

Türk telekom hatlarından birine yeni geçiş yaptıysanız taksitli cihazı ancak puan sorgulaması yaparak alabilirsiniz.

YENİ ABONELER

Yeni aboneliklerde faturaya başlama tarihi en az 6 ay olmalıdır. 6 ayını doldurmayan aboneler cihazları sadece puan sorgulama yaparak faturalarına yansıttırabilir.

EV TELEFONU ÜZERİNE CİHAZ

Ev telefonu hattı kullanıyorsanız en düşük 20 TL üzerinde bir fatura ödüyor toplamda 9 aylık süre içerisinde 200 TL fatura ödemiş olmanız gerekmektedir. 9 aylık abonelik ve bu 9 ayın geçmiş 6 ayında faturalarda ödeme yüzünden kapama veya hat dondurma gibi işlemler yaptıysanız cihaz alamazsınız. Faturaların düzenli ödeniyor olması gerekmektedir.

Kara liste veya gri listeye alındıysanız cihaz alamazsınız.

Bu şartları yerine getiriyorsanız, kimlik fotokopinizi vererek taksitli cihaz sözleşmesi imzalayarak herhangi bir Türk telekom bayii üzerinden cihazı alabilirsiniz.

AVEA FATURAYA EK TAKSİTLİ CİHAZ

(Avea) Türk telekom Mobil hattı kullanıyorsanız taksitli cihaz alabilirsiniz. Burada kampanyaların fiyatlarına göre cihaz alım şartları değişiklik gösteriyor.

1 yıllık bir abone olduğunuzu varsayalım ve 7. ayında hattın borçtan kapandığını düşünelim. 7. ayına kapanan hattı açtırdığınız gün hattı sıfır almış gibi düşünmelisiniz. Tarihler açıldığı gün itibari ile başlar. Cihazın değeri orta sınıf bir cihazsa, faturanızın 6 aylık ödeme düzenine bakılır. Ödeme sorunu veya bu sürede hattın dondurulmamış olması yeterlidir. Kolayca cihaz alınabilir. Pahallı cihazlarda ise ödeme düzeninin son 12 ayı gözden geçirilir. 12 aylık düzenli fatura ödemesi varsa sorun yok cihaz verilir.

İkinci cihaz;

İkinci cihaz alımlarında ortasınıf cihaz alımı için önceki cihazın 1 taksitinin ödenmiş olması gerekiyor. İlk cihazın taksiti ödendikten sonra 2. cihaz alınabilir. Alacağınız cihaz pahallı bir cihazsa önceki cihazın son 6 ay faturasını ödemiş olmanız gerekmektedir.

Yeni aboneler,

Yeni hat alanlar veya başka operatörlerden geçenler, 6 ayını doldurmayan faturalı abonelerde puan sorgulaması yapılarak cihaz verilebilir.

TTNET İNTERNET FATURAYA EK CİHAZ

Cihazın durumuna göre pahallı veya orta sınıf cihazlarda değişen bir kontrol yapılır. Ortasınıflarda 6 ay düzenli fatura ödemesi, pahallı cihazlarda 12 aylık fatura ödeme düzenine bakılır. Sorun yoksa cihaz teslim edilir.

AYNI ANDA İKİ TELEFON

Kampanyalar arasında karşınıza çıkar ve bu cihazlar tek cihaz alır gibi değerlendirilir. Fiyat politikasına göre 6 ay veya 12 aylık ödeme düzenine bakılarak teslim edilir.

TAKSİTLENDİRME

Taksitlendirme işlemi cihazı aldığınızdan sonraki ilk faturaya eklenir. Cihazların taksitli tutarı üzerine ek bir ücret yüklenmez. Taksit süresi bitmeden veya hattınızı herhangi bir nedenden dolayı iptal ettirmeniz durumunda cihazın kalan taksit bedelleri tek seferde fatura edilerek sizden talep edilir.

Cihazlar fatura ek 24 ay veya 36 ay değişen kampanyalara göre taksitlendirilebilir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir