DÜNYA

“Turan’a açılan gönüller” antolojisi ve CD takdim edildi

“Turan’a açılan gönüller” antolojisi ve CD takdim edildi

Bakü’de Atatürk Merkezi‘nde “Turan’a açılan gönüller” antolojisinin ve CD-nin takdim töreni gerçekleşti. Merasimin açılış konuşmasını akademik, Azerbaycan Milletvekili Nizami Ceferov yaptı. Törenin moderatorluğunu Azerbaycan Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Geşem Necefzade yaptı.

Programa antolojide eserleri yer alan yazarların yanı sıra sıra tanınmış Azerbaycan şairlerinden Balayar Sadık, Sinem Sabayıl, Nurane Nur, İrade Alili, İlgar Türkoğlu, Naile Yusifova, Galibe Ceferova, Dr. İslam Geribli, STK Genel Başkanı Rada Abbas, Serbest Araştırmacı, Gazeteci Dr. Eldeniz Şamlı Abbaslı, genç şairlerden Gülnare İsrafil, Aziz Muğani, Aygün Hüseyinli ve medya temsilcileri katıldılar ve birer konuşma yaptılar.

Kafkas Medya Sivil Toplum Örgütü Genel Başkanı Hacı Azade Taleh yazarları başarılı faaliyetlerinden dolayı taltif etti.

Gabil Adalet ve Aybeniz Gafarlının düzenlediği antolojinin editörlüğünü Halk şairi Neriman Hasanzade, Hakemliğini akademik, Azerbaycan Milletvekili Nizami Ceferov ve Neriman Hasanzade yapmışlar.  Danışma kurulu üyeleri ise Azerbaycan Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Geşem Necefzade ve Türkmen Edebiyatçı ve Yazarlar Birliği Başkanı Esat Erbil’dir.

Antolojide 10 ülkeden 111 Türk yazarın eserleri yer almıştır.

turan-1 turan-2 turan-3

Eldeniz AbbaslıBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir