4.5G ADSL FİBER

Ttnet hız testinden doğru sonuç alma yöntemleri

Ttnet hız testinden doğru sonuç alma yöntemleri

İnternet üzerinde gezinti, proğram yükleme-indirme, müzik ve video, online oyun gibi uygulamalar esnasında alacağınız hız internet kullanımınızı daha keyifli hale getirebilir. Fakat bazı durumlar vardır ki internet hattınızı maksimum seviyede hızlı sözleşme yapmış olsanız bile hızınızı sömürür.

Örneğin; bir antivirüs programı siz görmesiniz bile arka planda internet hattınızı kullanmaya devam eder güncellemeler yaparak internet hızınızın düşmesine sebebiyet verir.

Hız sorgulama yaptığınız durumlarda hattınızın başka program veya cihazların kullanımı doğrultusunda alacağınız sonuç pek doğru bir sonuç olmayacaktır. Ttnet hız testinden doğru sonuç alma yöntemleri hakkında size kısaca bilgilendirmeler yapalım…

Ttnet hız testi veya Türk telekom hız testi yaparken hiç bir programın açık olmadığından emin olun aksi halde alacağınız sonuçlar gerçeği yansıtmayabilir.

Ttnet hız testi uygulamasını çalıştırmadan önce aşağıdaki yönergelere uyarak yapılmasını rica ederiz.

Ttnet hız testi için en doğru sonuç önerileri:

Ttnet hız testi için kablolu bağlantı kullanın

ag-baglatilari-cikarma

Ttnet hız testi sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı kapatın

ttnet-hiz-testi-haric-kapatin

Bilgisayarınızda çalışan hız testinizi etkileyecek program ve uygulamaların kapalı olduğuna emin olunuz.

pc-uygulamalari-kapama

Ttnet hız testinizin yapıldığı bilgisayar haricinde modeminize bağlı ikinci bir bilgisayarın bağlı olmaması gerekmektedir.

bilgisayar-cikarma

İnternet bağlantısı kullanan Iptv ve benzeri elektronik cihazların bağlantılarını çıkarınız

ip-tv-cihaz-cikarma

Ttnet hız testizin doğru sonuç vermesi için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde test sonuçlarınız gerçeği yansıtmayabilir.
Cep telefonunuz, Tabletiniz, Notebook veya bir başka cihazlarında “Ttnet hız testi” sonucu açısından modeminize bağlı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Yukarıda sizlere anlatılan sonuçların her biri test sonucunuzu etkileyecek unsurlardır. Bu unsurlara dikkat etmemeniz durumunda bir nebze bile olsa hızınızı etkiyecek ve almanız gereken gereken gerçek değerleri almamanıza sebep olur.

Şimdi hızınızı ölçmek için hazırsınız…

Ttnet hız testi ile bağlantı hızınızı kolayca ölçün.

“Fiber Hız Testi” farklı servis sağlayıcılar üzerinden sunulan ADSL ve VDSL2 hizmetinin performansını online ölçme imkanı sunar. TurkNet, Superonline, Vodafone, Doping, Himnet, Hürnet, Ttnet, Türk Telekom vb firmaların hızlarını ölçebilirsiniz.

Buraya tıklayın hızınızı test edinBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir