KADIN SAĞLIK

Tırnak yeme alışkanlığı olanların çektiği eziyetler

Tırnak yeme alışkanlığı olanların çektiği eziyetler

tirnak-yeme-aliskanligi

Bu yazıyı okuyan kişiler eğer tırnak yeme alışkanlıkları yoksa tam anlamıyla çekilen bu eziyetin farkında olamayacaklardır. Fakat “tırnak yeme alışkanlığı” bir kişi konunun anlamını bizzat yaşadığı için çok iyi anlayacaktır.

Tırnak yiyen kişileri iki grupta toplayabiliriz;

  1. Tırnak yiyenler
  2. Tırnak sömürenler

Tırnak yiyenler; bu gruba giren kişiler tırnaklarını uç kısımlarından başlayarak orta seviyeye kadar yanı tırnak oluşum yeri ile parmak ucu bitiş yeri ortasına kadar yiyen kişilerdir.

Tırnak sömürenler; bu grup kişileri ise tırnakların tamamını yiyen ve kenarlarındaki et tabakasını dahi sömüren kişilerdir.

Tırnak yeme alışkanlığı farkında olarak veya olmayarak, stres, heyecan, korku, düşünce ile oluşan bilinçli veya bilinçsiz şekilde oluşan elin ağza götürülerek tırankların dişler arasında parçalanması ile oluşur. Görüntü kirliliğinin yanı sıra bol bakteri biriktiren tırnak araları sağlık açısından da zararlıdır.

Şimdi sizlere tırnak yiyen kişilerde oldukça sık rastlanan eziyet hatta tam bir işkence olan durumlardan bir kısımını açıklamaya çalışalım…

Tırnak yeme alışkanlığı olanların çektiği eziyetler

bozuk-para

  • Bozuk para:

Tırnak yiyen kişiler yerden, masadan, sehbadan veya bir cisim üzerinden bozuk (demir) para almak için oldukça çok zorlanır. Adeta sıkışmış bir para kurtarmaya çalışırcasına eziyet görür. Bazı komik durumlar ise bir marketin kasasında verilen paranın masa üzerine bırakılması ise korkulu rüyadır. Genelde tırnak yiyen kişiler kasada bulunan kasiyerin uzattığı bozuk parayı tezgahın üzerine bırakmadan elinden kapmaya çalışır 🙂

Yazının devamı için aşağıdaki numaraları tıklayın!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir