4.5G ADSL FİBER

Tek cihazdan iki modeme aynı anda bağlanmak

Tek cihazdan iki modeme aynı anda bağlanmak

Tek cihazdan aynı anda modeme bağlantı yapmak mümkündür fakat internet hizmetinizi aynı anda ikisinden birden almanız mümkün değildir. Bağlanacağınız cihaz internet kullanımı için ip adresi belirleyeceğinden tek modem üzerinden işlem görür.

İkizi cihaza bağlanıp internet hızını daha fazla elde etmek için düşünülen bu yöntem sağlıklı yapılamaz. Bu nedenle internet hattınızın bağlı bulunduğu ve cihazınız ile alakalı yavaşlama sözkonusu ise aşağıda belirteceğimiz durumları gözden geçirin.

Wireless-Wifi Kablosuz modem bağlantısı neden yavaşlar

Kablosuz bağlantıda çevresel faktörler ve etraftaki sinyal kirliliği bağlantı hızınızı 80%’e kadar düşürebilmektedir. Eğer internetten dosya indirmek ve film izlemek istiyorsanız en yüksek performans için kablolu bağlantı kullanmanızı öneririz.

İnternet Hizmetinizi Yavaşlatan Çevresel Faktörler:

Etrafta bulunan aynalar sinyali geri yansıtır ve kablosuz bağlantı sinyalinizin size kopuk kopuk ulaşmasına ya da hiç ulaşmamasına sebep olur. Aynı şekilde kalın duvarlar sinyali engelleyecek ve yine aynı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilecektir. Bunun haricinde televizyon, müzik seti, aydınlatma, mikrodalga fırın, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, elektrik panoları gibi her türden elektronik cihaz, sinyal yaydığından ötürü, kablosuz sinyalinizi engelleyecek ve hız, kopma sorunlarına sebep olacaktır. Modeminizi bu tip elektronik cihazlardan en az 1 metre uzağa konumlandırdığınızdan lütfen emin olunuz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir