MAGAZİN

Tarık Akan Akciğer kanseri sonucu öldü

Tarık Akan Akciğer kanseri sonucu öldü

Tarın Akan, geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi. İnternet üzerindeki sosyal medya hesabından güçlü olacağına ayakta kalacağına ve hastalığı yeneceğine dair mesajlar veren ünlü oyuncu hayatını kaybetti.

Akciğer kanseri hastası olan Tarık Akan, 66 yaşında yaşamakta olduğu akciğer kanseri hastalığı yüzünden bugün öldü. 111 adet filme imza atan ve 4 diziyi hayatına sokan sevilen sanatçı, aynı zamanda birçok ödül sahibi. 1982’de Cannes’da “En İyi Erkek Oyuncu” adayı olurken, 1985’te Berlin Film Festivali’nde “Gümüş Ayı Mansiyon Ödülü”‘nü almıştı.

TARIK AKAN SON MESAJLARI

Elinden geldiğince hem hayranlarına hem de kendine moral vermeye çalışan Tarık Akan zaman buldukça ben iyiyim mesajları vermekteydi. Son yaptığı facebook üzerinden açıkalaması ise; “Tedavim devam ediyor. Ayaktayım, yürüyorum, güçlüyüm. Gayet iyiyim, umarım atlatacağım. Beni merak etmeyin” demişti.

Tarık Akan‘ın son anlarında yanında bulunan oğlu Barış Zeki Üregül şu açıklamayı yaptı.

“Babam 3 haftadır hastanede tedavi görüyordu. Bodrum’dayım derken babam hastanedeydi. Orada sadece 1 hafta tatil için kaldı, hastalığı ağırlaştı ve yatış verdiler. Dün gece 1’de biz üç çocuğu başındayken vefat etti. Babam sadece biz ailesi için değil. Tüm Türkiye için önemli biriydi. Şimdi yalan yanlış iddialar atan o şahıs (ağabeyi Turgut Üregül) şov amaçlı hastanenin önünde konuşuyor. Gerekli açıklamayı yapmak istedim çünkü bizim kaybımızdan reklam yapmaları çok can acıtıcı. ‘Cenaze kayıp’ demesi çok garip, biz şu an babamızın vefat işlemleriyle ilgilenirken aşağıda konuşma yapan kişinin yıllardır babamın olduğu yere bile yaklaşamaması herkesçe biliniyordu. Cenaze işlemlerini bugün gün içinde kararlaştırıp bilgi vereceğiz. Babamızı çok seviyoruz, sevenlerine de teşekkür ediyoruz”

tarik-akanBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir