GENEL

Tankların karşısına dikilenler ortalama vatandaşlardır, seçkinler değil!

Tankların karşısına dikilenler ortalama vatandaşlardır, seçkinler değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti kabulünde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de ağırladığı Baro başkanlarına hitap etti. Erdoğan darbe girişimine direnenlerin seçkinler değil halk olduğuna işaret ederek “Bugün geriye dönüp baktığımızda Türkiye’nin yalanla, yıpratmayla, boş sözle ülkesine ve devletine sahip çıktığını iddia eden seçkinlerin istismarlarına rastlıyoruz. Tankların önünde yatanlar seçkinler değildi, bu ülkenin ortalama vatandaşıydı. Şehitlik makamına ulaşanların, gazi olanların memleketlerine, mesleklerine, eğitimlerine bakarsanız Türkiye’yi görürsünüz” ifadelerini kullandı.

“BUNUN DÜNYADA BENZERİ YOKTUR”

OHAL, Anayasa’da belirtilen prosedür içinde hareket edilerek uygulamaya konulmuştur. Darbe gecesi yaşananları eleştirlerin amacı yaşananları gözden kaçırmaya çalışmaktır. O gece bir millet ayağa kalkmıştır. Vücudunu kurşunlara, bombalara siper etmiştir. Öyle zannediyorum ki, dünyada da bunun benzeri pek yoktur.

O gece meydanlara çıkanlar, bu yolun sonunun şahadete çıkabileceğini biliyordu. Kimi evinden çıkarken, kimi yolda aileleriyle helalleşirken hiçbirinde en küçük pişmanlık emaresi yoktu. Yazılacak birçok eserler olacak. O eserlerde bunlar en canlı şekilde yerini alacaktır.

“TANKLARIN ÖNÜNE YATANLAR SEÇKİNLER DEĞİLDİ”

Bugüne kadar pek çok şehit yakınımızla, gazilerimizle görüştüm, görüşmeye devam edeceğim. Bugün geriye dönüp baktığımızda Türkiye’nin yalanla, yıpratmayla, boş sözle ülkesine ve devletine sahip çıktığını iddia eden seçkinlerin istismarcılara rastlıyoruz. “Tankların önünde yatanlar seçkinler değildi, bu ülkenin ortalama vatandaşıydı.” Şehitlik makamına ulaşanların, gazi olanların memleketlerine, mesleklerine, eğitimlerine bakarsanız Türkiye’yi görürsünüz. Bu millet Allah’tan başka hiçbir gücün karşısında eğilmez. Bu milet gökkubbeyi onların başlarına yıkmıştır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir