SAĞLIK

Suyun faydaları arasında bekleyen suyu içmek yok

Suyun faydaları arasında bekleyen suyu içmek yok!

Suyun faydaları için bir önce insan vücudundaki su oranına bakmak lazım ki %70 lik kısmın su ile dolu olduğu bir bedende insanın yaşamının ne derece önemli olduğunu anlatmaya gerek yok.

İnsan vücudundaki kan  %92’si, kemiklerde %22’si, kaslar ve beyin %75’i su ile kaplıdır. Doğru dürüst bir vücut mekanizmasının çalıştırılabilmesi için mutlaka su değerlerinizin yerli yerinde olması gerekmektedir. Toksin fazlalıklarının atılması ve ısı dengesinin korunabilmesi için  idrar olu ile dışarı atılan su miktarı 1.5 litre, insan vücudunu kaplayan deri yardımı ile (terleme gibi) atılan su miktarı 5 litre, solunum yolu ile (tükrük, salya vs) 300 ml yani toplamına bakıldığında 2.5 litre günlük su yakan bir bedene sahibiz.

Atılan su miktarı kişinin yaşına, vücut yapısına, aktivitelere, cinsiyet ve yaş oranlarına göre değişim göstermektedir. Çocuklarda ise su oranı %70, bebeklerde bu oran %90 larda, yetişkinlerde %60, yaşlılarda ise bu oran %50 lere inmektedir. Suyun faydaları zaten burada kendini gösteriyor.

2017 yılında insan sağlığı konularında daha fazla eğitim amaçlayan kuruluşlar hayatımızda yerini alacak ve bu konuda insan sağlığı başlıca olmak üzere suyun faydaları ve diğer tüm gıdalar ve besinler hakkında daha çok bilgiye sahip bu kuruluşlar toplumu bilinçlendirmek adına daha aktif olacaktır.

SUYUN FAYDALARI ARASINDA AKŞAMDAN KALAN SUYU İÇMEK YOK

Her insan yaşamasa bile bazı insanlarda akşamdan bekleyen suyu içme alışkanlığı vardır. Örneğin başucunda bir bardak su bulundurur ve gece susadığında bu suyu tüketme ihtiyacı düşünür. Bekleyen bu suyu tüketmediği durumlarda ise sabah uyandığında ilk yaptığı iş bir bardak suyu dikerek içmek olmaktadır. Ancak yapılan bu işlem pek sağlıklı değildir.

Suyun faydalarını tam olarak görebilmeniz için günlük mutlaka 2.5 litre toplam olmak üzere gün boyu değişik aralıklarla bu miktarı tüketmelisiniz. Oturup 2.5 litre suyu tek seferde tüketmeye çalışmayın ve güne yayın.

Peki neden suyun faydaları içerisinde bekleyen su içmek yok?

Açıklayalım; bekleyen suyun içerisindeki pH ğeri düşer, odanın içerisinde bulunan karbondioksit çok az seviyede bile olsa suyun içerisine yerleşir. Tadındaki değişim ise bu sebepten kaynaklanmalıdır. Açıktan bırakılan suyun faydası kapalı kap içerisindeki sudan daha azdır.

Sudan fayda görmek ve için sürekli taze su tüketmelisiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir