DÜNYA

Sürücüsüz araba, şoförünü hastaneye götürdü

Sürücüsüz araba, şoförünü hastaneye götürdü

Joshua Neally, sürücüsüz özellikli aracıyla giderken şiddetli ağrılar hissetti. Ambulans çağırmaya vakti olmayan adam, aracını otomatik pilota alınca hastaneye yetişebildi!

ACİL KAPISINA GETİRDİ

Sürücüsüz de gidebilen otomobil, akciğer embolisi geçiren sürücüsünü kendi kendine hastaneye götürdü. Joshua Neally, ünlü bir markanın sürücüsüz gidebilen aracıyla evinden işine giderken karnında ve göğsünde inanılmaz bir acı hissetti. 37 yaşındaki avukat, ambulans çağırmak yerine aracını otomatik pilota alarak hastaneye gitmeye karar verdi. Neally, Slate dergisine aracının kendisini hastanenin acil kapısına giden yola getirdiğini söyledi.

KAZALAR YÜZÜNDEN MİMLİ

Akciğer embolisi geçiren Neally’nin damarı tıkanmıştı ve sonuç ölümcül olabilirdi. Doktorlar, otoparka kadar araç kullanan Neally’e şanslı olduğunu söylediler. Mayısta aynı araçtan süren bir kişi kendine doğru gelen kamyonu fark etmedi ve kaza ölümcül oldu. Temmuz ayında ise bir sürücünün aynı marka aracı yoldan sapıp bariyerlere çarpmıştı. Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu kazalar nedeniyle sürücüsüz araç teknolojisini incelemeye almıştı.

surucusuz-aracBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir