KADIN

Su Diyeti İle Zayıflayarak Kilolarınızdan Kurtulun!

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Özellikle sıcak yaz aylarında suya daha çok ihtiyaç duyarız. Hem su ihtiyacımızı karşılamak, hemde fazla kilolardan kurtularak zayıflamak istiyorsanız, su diyeti sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Belki de aranızda su ile zayıflama olur mu diyenleriniz vardır. Evet su içerek zayıflamak mümkündür. Bu su diyetini uygularken kendinizi kısıtlamadan özgürce diyet yapabilirsiniz. Su diyeti nasıl yapılır? Konusuna geçmeden önce su diyetinin tarihçesine bir göz atalım isterseniz.

Su Diyetinin Tarihçesi

Su diyetinin ortaya çıkış tarihi tam olarak bilinmese de, bilimsel olarak 1900’lü yıllarda ortaya çıktığı tahmin ediliyor. Bu diyetin vücuda faydaları ve etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz. Vücuda giren soğuk su sayesinde sıcaklık düşmekte ve vücudunuz standart olan sıcaklığa gelmektedir. Böylelikle tüketilen gıdaları daha kolay sindirme ve yakmaya başlar vücut buda sizin kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda tüketilen su sayesinde tokluk hissi ortaya çıkmakta buda fazla yemek yeme hissinizi ortadan kaldırıyor.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti, uyguladığınız da 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 10-12 kilo arası kilo vererek zayıflamanız mümkündür. Bu diyeti uygulamaya başladığınızda günde tükettiğiniz su miktarına ilaveten 10-15 su bardağı arası soğuk su içmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise buzlu su değil sadece soğuk su tüketmeniz.

Su Diyetinin Yan Etkileri Nelerdir?

Su diyetinin sağlık bakımından hiç bir yan etkisi yoktur. Suya karşı bir hassasiyet oluşabilir ve sürekli tüketilen su nedeniyle midede şişkinlik oluşabilir. Bu tüketimini bu sebeplerden ötürü düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Böylelikle daha rahat kilo verebilirsiniz.

Kaynak: Su diyetiBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir