SPOR

Spor Yaparak Kas Geliştirilir Mi?

Spor Yaparak Kas Geliştirilir Mi?

Spor yaparken kaş gelişimi mümkündür. Yalnız doğru hareketler, her gün tekrar ve sporun devamlılığı bu konuda çok önemlidir. Çünkü irade ve istikrar sporda ve sporun kas gelişimine yardımcı olabilmesi için bu konular en önemlileridir. Kişi spor yapmaya başladığından itibaren sıkılmaya, boş vakit harcadığını düşünmek gibi bahane içeren konular kendince uydurmaya başlar.

Ama istikrar istiyorsa yılmadan usanmadan devamını getirmelidir. Konumuza dönecek olursak kas gelişimi sadece sporla bağlantılı değildir. Kas gelişimine yardımcı olacak sporu yaparken aynı anda besin takviyesi de yapmak gerekmektedir. Spor kas gelişimine çok faydalıdır. Ancak doğru bir şekilde yapılırsa ve doğru hareketler uygulanırsa gerçekten iyi bir sonuç verir. Spor konusunda iyi bilgi almalı, hoca gözetimi altında spor yapılmalıdır. Eğer doğru hareketler uygulanmazsa ve düzensiz yapılırsa sakatlıklar, vücut şekil bozuklukları gibi sonuçlar ortaya çıkar.

Spor yapmaya başlayan kişi etrafındakiler sayesinde hemen her şeyi yapmaya kalkar ama bu sadece kendisine zarar verir. Ve şöyle bir şeyde vardır ki her spor her kası ya da vücutta her şeyi geliştirmeye yardımcı olmaz. İyi bilgi edinmeden her spor yapılmamalıdır. Mesela filmlerde gördüğümüz aktörler, oyuncular o kadar güzel vücutlara zamanla kavuşuyorlar. Buda zamanla olacak şeylerden biri tabiyi ki, vücudumuza göre olan egzersizlerle spor yapmalıyız.

Bilinmesi gereken bilgilerden bir tanesi de spor yaparken kas oluşmuyor sizler egzersiz ya da her hangi bir hareket yaptığınızda kişide bulunan yani sizlerde bulunan kaslar gelişim gösteriyor, güçleniyor. Sertleşip, genişliyor vücudu iyice daraltıyor. Yağlarda vücutta iyice yakıldığı için kaslarda deri altından görünüyor bu da daha iyi hissetmemizi sağlıyor tabi. Spor yapan kişi kaslarını geliştirirken asla arada vermemelidir. Çünkü kaslar zamanla erimeye başlar.

Kaynak : Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir