SPOR

Sosa’dan futboldan nasıl para kazanılır öğrenin

Sosa‘dan futboldan nasıl para kazanılır öğrenin

Beşiktaş yönetimi, terör nedeniyle Türkiye’den ayrılmak istediğini açıklayan Sosa’yı kalmaya ikna etti.

MAAŞINA ZAM YAPILDI

Ajansspor’un haberine göre; Sosa yıllık 2 milyon 35 bin Euro’ya sözleşmesini uzatacak. Yıldız oyuncu ayrıca maç başına da 7 bin Euro kazanacak.

Beşiktaş ile 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan Sosa, bu sezon için 1.6, gelecek sezon için ise 1.65 milyon Euro garanti ücret alacaktı.

1 HAFTA ÖNCESİ

Jose Sosa, Beşiktaş‘tan ayrılmak istediğini açıkladı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sosa, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen patlama sebebi ile İstanbul’da kalmak istemediğini belirtti. Jose Sosa‘nın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklama şu şekilde: “Beşiktaş’a ailevi problemler sebebiyle transfer olmak istediğimi bildirdim. Eşim İstanbul’da yaşamak istemiyor. İki kızım var ve onları düşünmek zorundayım. Havalimanında yapılan saldırı bize çok yakındı. Menajerim iki saat öncesinde oradaydı ve büyük tehlike atlattı. Bunun ardından İstanbul’dan ayrılma kararı aldım. İki çocuğumu korumak zorundayım.

sosa

Bu durumda futbol ikinci planda. Beşiktaş ile sürdürdüğüm görüşmeler sözleşme yenilemeyle ilgili değil. İki tarafı da memnun edecek bir çözüm arıyoruz. Kulübün yetkilileriyle görüştüm. Bu problemi çözmeleri için ricada bulundum. Beşiktaş kulübüne yardımları için teşekkür ediyorum. Burada harika iki yıl geçirdim ama farklı sebeplerden dolayı ayrılma kararı aldım.”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir