GENEL

Şirinköy’de Marmaris darbecisi 10 kaçak asker yakalandı

Şirinköy’de Marmaris darbecisi 10 kaçak asker yakalandı

Marmaris‘te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci askerlerin Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı.

https://youtu.be/hvEYSfxqyms

TESLİM OL ÇAĞRISI

Operasyon başlatan jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere yönelik ‘teslim olun’, çağrılarında bulunmaya başladı.

5 DARBECİ ASKER VAR

Bölgede 5 darbeci askerin bulunduğu öğrenildi.

DOMUZ SANDILAR, DARBECİ ÇIKTI

Görgü tanığı Üzeyir Çalcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, mısır tarlasına domuzların gelmesini önlemek için bölgede nöbet tuttukları sırada su kanalından sesler geldiğini, önce seslerin domuzdan kaynaklandığını düşündüklerini anlattı. Kanala ışık tuttuklarında, bellerine kadar suyun içinde 5 asker gördüklerini belirten Çalcı, sudan çıkan askerlerin kendilerine tatbikatta olduklarını söyleyerek ışığı kapatmalarını istediğini aktardı.

darbeci1 darbeci2

ASKERLER SAKALLIYDI

Çalcı, bunun üzerine oradan ayrıldıklarını ve geri dönüp durumu köy muhtarına bildirdiklerini ifade etti. 5 asker görmüş olmalarına rağmen kanalın diğer tarafından da sesler geldiğini vurgulayan Çalcı, bu nedenle sayının daha fazla olabileceğini düşündüklerini dile getirdi. Çalcı, askerlerin sakallı olduğuna da dikkati çekti.

“DHA muhabiri Taylan Yıldırım’ın verdiği bilgiye göre, firari askerler ile polisler arasında çatışma yaşandı. Öte yandan, TRT kaçak askerlerin yakalandığını duyurdu.”

9 DARBECİ ASKER YAKALANDI

Operasyon sonucu 9 darbeci askerin yakalandığı bildirildi. Yakalanan darbeciler arasında suikast timinin komutanı Binbaşı Şükrü Seymen de yer alıyor.

MUĞLA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Amir Çiçek, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada yakalanan kişi sayısını 10 olarak açıkladığını hatırlatarak, “Olay yerinden bana ilk gelen bilgiler 10 kişinin yakalandığı yönündeydi fakat gözaltına alınanlar sayıldığında yakalanan kişi sayısının 9 olduğunu öğrendik. 2 kişiyi de arama çalışmaları sürüyor.” dedi.

Dün gece geç saatlerde 9 darbeci asker, vatandaşların ihbarı sonucu yakalanmıştı. Sabaha kadar süren operasyonlarda 1 darbeci asker daha yakalandı. Yakalanan toplam 10 asker oldu.

BİNGÖL PÖH DARBECİYİ AĞAÇTA YAKALADI

Bingöl’den gelen özel harekat polislerinin yakaladığı darbeci askerin, bir ağaca çıkarak saklanmaya çalıştığı öğrenildi.

ÜNİFORMASI ÇIKARTILDI

Özel harekat polisleri, ağaca çıkarak saklanmaya çalışan FETÖ’cü askeri üniformasını çıkarttıktan sonra gözaltına aldı.

asker-yaka yakalandiBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir