GENEL

Sicil Affı İçin Başvuru Şartları Neler 2017

Sicil Affı İçin Başvuru Şartları Neler 2017

 

2017 yılının şüphesiz kredi sicili bozuk olanlara en güzel haberi kredi sicil affı. Birçok kredi sicili bozuk olan vatandaş, 2017 yılıyla birlikte, kredi sicillerine af geleceğini biliyor ve bekliyordu. Bu başlık altında sizlere 2017 kredi sicil affı gelişmelerini aktaracağız.

 

Kredi sicili bozuk tüketicilerin en çok merak ettiği konulardan birisi kredi sicil affı başvurusu. Diğer bir konu ise, kredi sicil affı şartları. Sizler için kredi sicil affı başvuru konusunda ve kredi sicil affı şartları konusunda, bazı soruları ele almak istedik. Kredi sicil affı başvurusu yapacak olanlar için; kredi sicil affı şartları konusunda bilgiler aktarmamız, size oldukça yardımcı olacak. Ayrıca; kredi sicil affı çıktı mı ve kredi sicil affı ne zaman çıkacak gibi soruların cevabını merak edenler için de; bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Bu da; merak edenler için oldukça yararlı olacaktır.

Kredi Sicil Affı Çıktı mı?

Birçok vatandaş kredi sicil affı çıktı mı, yürürlüğe girdi mi, ne zaman yürürlüğe girecek gibi sorular soruyor ve merak ediyor. Peki kredi sicil affı çıktı mı? Kredi sicil affı çıkmadı. Çıkış tarihi hemen alt kısımdaki başlıkta yer alıyor, okumanız yeterli olacaktır.

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Aynı şekilde, birçok tüketici kredi sicil affı ne zaman çıkacak, kredi sicil affı ne zaman yürürlüğe girecek, kredi sicil affı ne zaman çıktı gibi soruların cevabını merak etmekte. Kredi sicil affı bakanın yapmış olduğu son açıklamalara göre 15 Temmuz 2017’de işleme koyulacak. Yani; 15 Temmuz 2017’de çıkacak diyebiliriz.

Kredi Sicil Affı Başvuru

Kredi sicil affı başvurusunu bankanıza yapmanız gerekmektedir. İşlem yapmak istediğiniz bankaya af başvurusu vereceksiniz. Kredi sicil affı başvurusu, bankaya yapılmak şartı koşulan bir af başvurudur. Bu sebeple, herkes başvurusunu bankasına yapmak zorunda kalacaktır.

Kredi Sicil Affı Şartları

1- Yasa yürürlüğe girdikten 6 ay içinde borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Aksi taktirde, kredi sicil affı şartları gereğince, kredi sicil affı başvurusu yapamazsınız.

 

2- İlk şartı yerine getiremeyenler, kredi sicil affı şartları gereğince, borçlarını 6 ay içinde yapılandırmak zorunda. Eğer borçlarınızı 6 ay içinde yapılandırırsanız, kredi sicil affından faydalanabilirsiniz. Aksi taktirde, yine kredi sicil affı şartları gereğince, kredi sicil affından yararlanamazsınız.

 

Kaynak

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir