KADIN

Sıcak havalar için yaz makyajı önerisi

Sıcak havalar için yaz makyajı önerisi

Yaz aylarında ve sıcak havalarda kalitesiz makyaj malzemesi kullanıyorsanız aman dikkat! Alerjik reaksiyonlara kapılmamanız içten bile değil.

Sıcak yaz aylarında makyaj daha fazla önem kazanıyor. Terleme ile meydana gelen makyaj akmaları veya kalitesiz ürünlerin cilt üzerinde erimesi bu konuda mutlaka dikkatli olmalısınız. Bunların yanısıra bu ürünler cildiniz üzerinde alerjik durumlar da ortaya çıkarabiliyor.

Kullanılan makyaj malzemesinin kalitesiz olması yüzünüzde ve cildinizde ne gibi zararlar verir.

  1. Gözeneklerin tıkanması,
  2. Cilt lekeleri,
  3. Yüzde kıışıklıklar,
  4. Cilt alerjisi.

Sıcak havalarda ağır makyaj yapmayın

Yaz aylarında ve sıcak havalarda makyaj yapımında ağır makyajlardan kaçınılmalıdır. Bu konuda tercih etmeniz gereken makyaj türü şeftali ve bakır tonları ile daha hafif makyaj olmalıdır.

Ağır yapılan ve koyu renk tercih edilen makyaj türlerinde sıcaklar ile birlikte akan makyaj cildinizin kokusu ve görünümünde oldukça itici ve görüntü bozukluğu yaratır. Bu dönemlerde mutlaka suya dayanıklı ürünler tercih etmelisiniz.

“Yine bu dönemlerde suyla iç içe olduğumuzdan watherproof (suya dayanıklı) makyaj ürünleri tercih edilmelidir. Rimel, eyeliner gibi birçok makyaj ürünün suya dayanıklı seçenekleri mevcut. Bunun yanında makyaj sabitleyici sprey de yine yaz aylarında kullanılabilir. Kısacası kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça, makyajın yüzde kalıcılığı da artar.”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir