GENEL

Senetle borç para nasıl alınır, taksitli borç para kimler verir?

Senetle taksitli borç para

İster adına “Tepeci” deyin isterseniz “Tefeci” sonuç olarak ikiside aynı kapıya çıkar “ÖLÜ YİYİCİLER”.

Senetle borç para nasıl alınır, taksitli borç para kimler verir?

Çevrenizden kolayca bulabileceğiniz senetler borç para veren insanlara ulaşmak kolaydır. Yeterki elinizden alabilecekleri malınız mülkünüz veya maaşınız olsun hemen en iyi arkadaşınız olurlar.

Senetle borç para

Bu makalemizde size yaşanmış ve tefecilerden borç para alarak birebir deneyim sahibi olan kişiler ile bir araştırma ve söyleyişi yaparak işin ince detaylarını sizinle paylaşacağız.

Eğer birinden senetle borç para alacaksanız okuyun sonra karara bağlayınız.

Bu işin yapan kesimler ile irtibata geçtiğinizde daha doğrusu selam verdiğinizde ilk düşündükleri şey elinizdekini nasıl alacaklarıdır. Yani adınıza kayıtlı veya kefilinize kayıtlı Araba, Ev, Arsa, Arazi taşınabilir veya taşınamaz ne varsa elinizden almayı kendilerine geçirmeyi hesap ederler. Çünkü onlarda Ahlak, İman, İnsanlık namına herhangi hoşgörü yoktur kısaca insanlık dışı varlıklardır.

Borç para alabilmeniz için o çevrede tanınır kişi olmanız, adınıza kayıtlı mal-mülk olması veya sağlam bir kefilinizin olması yeterlidir. Puanınızı veya kara listede olup olmadığınızı sorgulamazlar.

Alacağınız paraya ortalama %20 faiz koyarlar ve sizden süre isterler. 10.000 TL borç aldıysanız 1 ay sonra ödeyeceğiniz para 12.000 TL olur. Bu rakam miktar büyüdükçe %30, %40 gibi artar.

Diyelimki 3 aylık 10.000 TL borç aldınız bunu nasıl ödemenizi isterler?

3 ay boyunca sizden faizini isteyeceklerdir. Yani aylık 2000 TL ödeyeceksiniz ve ana para içeride duracaktır. Aylık taksidiniz diyelimki ayın 5’i olsun size ayın 5’inde bir saat vereceklerdir ve belirlenen saat o para ellerine teslim edilmelidir eğer 10 dakika gecikirse 4.000 TL isterler.

Borcunuz veya acil ödemeniz varken bunları hayel etmezsiniz ve sorun olmayağını düşünürsünüz bu yanlıştır. Bir anlık dert silme düşüncesi sizi yanlış yola sürükleyecektir.

Şimdi can alıcı noktaya gelelim.

Diyelim zaman geçti ve ödeyemediniz 31. gün sizden 4.000 TL istediler. Bu süre için size 10 gün veya 1 hafta süre vereceklerdir. Onların istedikleri şey 4.000 TL paranın 1 hafta sonra ödenmemesidir.

Eğer verilen sürede parayı ödeyemezseniz yandınız demektir. Çünkü artı size ne süre ne de saygı kalmıştır. Anapara+faizi kapamak zorundasınız. 5 gün süre kaldı. 5 gün içerisinde 15.000 TL para bulup ödemeniz ve senedinizi geri almanız gerekmektedir.

Senedi almazsanız zannetmeyin ki avukat gelecek kapınıza.. Elinde belinde silah olan “çakma mafyalar” sizin kapınızda ve işyerinizde olacak 5 gün boyunca sürekli ziyaretler, sürekli telefonla tacizler başlayacak ne işte ne de evde huzur kalacak. Tekrar senet imzalamanız ve bu tutarı 2 kat yaparak kendilerini garantiye almak isteyecekler. Siz korku ile imza atabilirsiniz ve borcunuz tam iki kat olmuştur. 30.000 TL borcunuz ve bu para sadece 50 günde oldu.

Bu para verilen tarihte ödenmezse “köpekler” kapınızda yatmaya başlar ve size daha fazla strese sokarak kefiliniz, eviniz, arasanız veya arabanızın şimdi elinizden gitme zamanı gelmiştir.

Satarken daha fazla zarar eder, borcunuzu öderken 2-3 kat öder ve birikiminiz bir anda yok olur. Kısaca hayatınız zehir olur.

Bulaşmayın ne olursa olsun bu insanlık dışı varlıklar ile para alışverişi yapmayın…



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir