GENEL

Şehit Ömer Halisdemir’in heykeli

Ömer Halisdemir’in heykeli

Mersin‘de Toroslar Belediyesince Mehmetçik Parkı‘na yaptırılan şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykelinin açılışı gerçekleştirildi.

Vali Özdemir Çakacak, Şehit Ömer Halisdemir‘in heykelinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhu olduğu müddetçe, kimsenin milletin başını öne eğemeyeceğini söyledi. Tarihin her döneminde, zor zamanlarda tarihin akışını değiştiren kahramanlar çıktığını ifade eden Çakacak, şöyle devam etti:

omer-halisdemir-heykeli

“ÖMER HALİSDEMİR, 15 TEMMUZ GECESİNDE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN KAHRAMAN”

“Şehidimiz Ömer Halisdemir, 15 Temmuz gecesinde tarihin akışını değiştiren kahramandı. Komutanının ‘Darbecileri karargaha sokmayacaksın. Bunun sonunda şehadet var’ demesini emir telakki etti ve gereğini yaptı. İşte Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu budur. Biz böyle kahramanlara sahip olduğumuz müddetçe bu milletin başını kimse asla öne eğemez”

SEYİT ONBAŞI’NIN HEYKELİNİN YANINA, ÖMER HALİSDEMİR HEYKELİ

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da Türk milletinin Anadolu topraklarında ortaya çıkan hainlere tarihinin hiçbir döneminde izin vermediğini belirterek bu vatan için kahramanca şehit düşen Ömer Halisdemir’in heykelinin Çanakkale Savaşı kahramanlarından Seyit Onbaşı’nın heykelinin yanına dikildiğini aktardı.

Konuşmaların ardından Vali Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, milletvekilleri ve belediye başkanlarınca heykelin açılışı yapıldı. Törene katılan vatandaşlar da Mehmetçik Parkı’ndaki Şehit Ömer Halisdemir’in heykelinin önünde fotoğraf çektirdi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir