MANŞET

Sebahat Tuncel’in yurt dışına çıkışı yasaklandı

Sebahat Tuncel’in yurt dışına çıkışı yasaklandı

Kocaeli’de suçu ve suçluyu övme iddiasıyla yargılanan HDP eski milletvekili Sebahat Tuncel’in hakkında yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesi, geleceğini beyan ettiği halde duruşmalara katılmayan Tuncel’in yargılandığı davaya ilişkin ara karar aldı.

YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAKLANDI

Mahkeme, sanığın yargılama süreci içerisinde ifadesinin alınmasına yönelik kanuni yükümlülüklere uymadığı, adresine ilişkin değişiklik olduğuna dair beyanını iletmediği, duruşmalara katılmadığı, böylelikle adli süreci geciktirdiği ve kaçma şüphesinin oluştuğu gerekçesiyle tedbir mahiyetinde adli kontrol altına alınmasına, yurt dışına çıkışının da yasaklanmasına hükmetti.

ADLİ KONTROL KARARINA UYMAZSA TUTUKLANACAK

Sanığın her hafta perşembe ve salı günleri saat 14.00 ile 17.00 arasında bulunduğu yer olan Bakırköy Cumhuriyet Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’ne düzenli olarak imza atmasına, adli kontrol kararına uymaması durumunda verilecek ceza ne olursa olsun sanığın tutuklanacağının ihtarına karar verildi.

NEVRUZ’UN ARDINDAN DAVA AÇILMIŞTI

Tuncel hakkında, Kocaeli’de 20 Mart 2012’de nevruz etkinliklerinin ardından “suçu ve suçluyu övmek, kanunu aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme bunların hareketlerine katılma” iddiasıyla dava açılmıştı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir