GENEL

Sararan dişler için evde uygulanan doğal beyazlatıcı yöntem

Evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma

Ağzında dişi eksik olanlar, dişlerinde çürükleri olanlar ve dişleri sararanların ortak sorunu gülümseyememektir. Güldüklerinde dişlerinin ortaya çıkaracağı görüntünün hoş olmayacağını düşünerek en güzel hisleri anlatma yönteminden mahrum kalırlar.

Bu tarifimiz diş çürükleri ve dökülen dişlere fayda sağlamasada sararan dişler için 4-5 ton açmaya beyazlatmaya yarayan evde doğal bitkisel malzemeler kullanarak herkesin deyebileceği ve uygulayabileceği yöntemdir. Doğaş diş beyazlatma konusunda Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi alternatif tıp alanında doğallığı tercih eden uzmanların tarifleri ve önerileri aynı zamanda hem diş hem de ağız sağlığı için önemlidir.

Şimdi evimizde yapabileceğimiz dişleri beyazlatmak adına uygulayacağımız yönteme geçelim;

Evde dişleri beyazlatmak için gereken malzemeler:

Bu malzemeleri hazırlayarak dişlerinize uygulamaya başladığınızda, dişlerdeki renk tonlarının açılımlarını 1 hafta sonunda görebilirsiniz. Sürüldüğü an itibari ile bembeyaz dişler beklemeyin.

  • 1 tatlı kaşığı karbonat,
  • Çok az, çeyrek çay kaşığı kadar himalaya tuzu,
  • Yarım çay kaşığı kadar elma sirkesi

Hazırlanan bu malzemeler bir kase içerisinde karıştırılır ve normal kullandığınız diş fırçanız ile suya daldırarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Yöntemi uygulayanların ortak görüşü; 3 günde beyazla, 7 günde ışıl ışıl beyazlık.

Bu karışım normal diş macunu yerine geçmekte olup aynı zamanda minareller ile sağlıklı bir doğal bakım yapmaktadır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir