CEP-TABLET

Samsung Galaxy S7 ve Edge kamera ayarları

Samsung Galaxy S7 ve Edge kamera ayarları

Kamera hızlı ayarları

Önizleme ekranında aşağıdaki hızlı ayarları kullanın.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Kullanılabilir seçenekler, çekim moduna ve hangi kameranın kullanıldığına göre değişebilir.[/box]

simge-cekim : Fotoğraf çekerken veya video kaydederken kullanacağınız filtre efektini seçin. Listedeki belirli efektlerin görüntülenmesini sağlamak ya da efektlerin sıralamasını değiştirmek için Yönet üzerine dokunun. Daha fazla efekt indirmek için İndir üzerine dokunun.

simge-hdr : Zengin renklerle fotoğraf çekmek ve aydınlık veya karanlık ortamlarda bile ayrıntıları yakalamak için bu modu kullanın.

simge-odak-alani : Odak alanını değiştirin. simge-odak-alani çerçeve dahilindeki birkaç alana odaklanır. Odaklama yapılan alanları göstermek üzere birden fazla dikdörtgen belirecektir. simge-merkezi-odak çerçeve içindeki merkeze odaklanır.

simge-olcekleme : Bir ölçekleme yöntemi seçin. Bu, ışık değerlerinin nasıl hesaplandığını belirler. Ortaağırlıklı öğesi çekimin poz süresini hesaplamak için çekimin orta kısmındaki ışığı kullanır. Spot öğesi çekimin poz süresini hesaplamak için çekimin orta alanında yoğunlaşmış bir alana gelen ışığı kullanır. Matris tüm sahnenin ortalamasını alır.

simge-kucuk-resim : Video olarak oynatılabilen hareketli panorama fotoğrafları oluşturun. Cihazı bir yöne eğerek veya parmağınızı ekranda kaydırarak hareketli panorama fotoğraflarını farklı açılardan görüntüleyebilirsiniz.

simge-saat : Bir video kaydı süresi seçin.

simge-video-kolaji : Video kolajı tipini veya ekran oranını değiştirin. Ağır çekim efekti içeren video kolajları da kaydedebilirsiniz.

simge-hizli-kare : Bir kare hızı seçin.

simge-otomatik-kamera : Kamera otomatik olarak bir fotoğraf çekmeden önceki gecikmenin uzunluğunu seçin.

simge-flas-devre-disi : Flaşı etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

simge-cozunurluk : Fotoğraflar için bir çözünürlük seçin. Daha yüksek bir çözünürlük kullanarak daha yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz, ancak bu fotoğraflar hafızada daha fazla yer kaplayacaktır.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Bir fotoğrafın çözünürlüğü, ön kamera ile fotoğraflar çekerken, ışık durumundan etkilenebilir.[/box]

simge-renk-tonu : Renk tonunu ayarlayın.

simge-yuvarlak-cerceve : Yuvarlak çerçeve içindeki bir subjeye odaklayın ve çerçeve dışındaki görüntüyü bulanıklaştırın.

Kamera ayarları

Önizleme ekranında, simge-on-kamera-ayar üzerine dokunun.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Kullanılabilir seçenekler, çekim moduna ve hangi kameranın kullanıldığına göre değişebilir.[/box]

Video boyutu (arka) / Video boyutu (ön): Videolar için bir çözünürlük seçin. Daha yüksek çözünürlüğün kullanılması videoların daha kaliteli olmasını sağlar ancak hafızada daha fazla yer kaplarlar.

Hareketli fotoğraf: Cihazı üzerine simge-goruntu dokunduktan sonra birkaç saniye boyunca bir video klip çekmek üzere ayarlayın. Bu, kaçırmış olabileceğiniz bir anı yakalamanızı sağlar. Videoyu görüntülemek için, önizleme küçük resmine dokunun ve simge-kucuk-resim üzerine dokunun. Bir video klipten durağan bir resim yakalamak üzere, oynatmayı durdurmak için ekranın üzerine dokunun ve YAKALA üzerine dokunun.

Resimleri önizlndği gbi kydt: Ön kamera ile fotoğraf çekerken orijinal sahnenin ayna görüntüsünü oluşturmak için görüntüyü ters çevirin.

İzleme AF: Cihazı seçilen subjeyi izleyecek ve otomatik olarak odaklanacak şekilde ayarlayın. Bir subje seçtiğinizde, subje hareket ediyor olsa ya da kameranın pozisyonunu değiştirseniz bile cihaz subjeye odaklanır.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • Bu özelik etkinleştirildiğinde, Video sabitleme özelliğini kullanamazsınız.
 • Bir subjenin izlenmesi aşağıdaki durumlarda başarısız olabilir:
 • – – Subje çok büyük ya da küçükse.
 • – – Subje çok fazla hareket ediyorsa.
 • – – Subje arkadan aydınlatılmışsa ya da karanlık bir yerde çekim yapıyorsanız.
 • – – Subjedeki renkler veya örnekler ve arka plan aynıysa.
 • – – Subjede gölgeli yerler gibi yatay desenler varsa.
 • – – Kamera aşırı sallanıyorsa.
 • – –Video çözünürlüğü yüksekse.

[/box]

Video sabitleme: Video çekerken kameranın sallanması nedeniyle oluşan bulanık görüntüyü azaltmak veya gidermek için sarsıntı önlemeyi etkinleştirin.

Matris çizgileri: Subjeleri seçerken kompozisyona yardım etmek için vizör kılavuzlarını gösterir.

Konum etiketleri: Fotoğrafa bir GPS konum etiketi iliştirin.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • GPS sinyal gücü; bina araları, deniz seviyesinin altında olan alanlar veya kötü hava koşulları gibi sinyalin kesildiği durumlarda düşebilir.
 • Bunları İnternet’e yüklediğinizde konumunuz fotoğraflarınızda görünecektir. Bundan kaçınmak için, konum etiketi ayarını devre dışı bırakın.

[/box]

Çekim yöntemleri (arka) / Çekim yöntemleri (ön): Kullanılacak çekim seçeneklerini seçin.

Resimleri incele: Fotoğrafları çektikten sonra fotoğrafları göstermek için cihazı ayarlayın.

Hızlı başlat: Ana ekran tuşuna hızlıca iki kez basarak kamerayı başlatmak için cihazınızı ayarlayın.

RAW dosyası olarak kaydet: Cihazı, fotoğrafları pro modda sıkıştırılmamış ham dosyalar (DNG dosya formatı) olarak kaydetmek üzere ayarlayın. Ham dosyalar, en iyi görüntü kalitesi için bir fotoğrafın tüm verilerini saklar ancak bunlar hafızada daha çok yer kaplar. Ham dosyaları görüntülemek için bir görüntüleyici uygulaması gereklidir.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • Bu özelliği kullandığınızda, her fotoğraf DNG ve JPG olmak üzere iki formatta kaydedilir. Art arda çekilen fotoğraflar sadece JPG dosyaları olarak kaydedilir.
 • JPG dosyalarını Galeri’de görüntüleyebilirsiniz. DNG dosyaları, DCIM › Camera klasöründe görüntülenebilir veya silinebilir.

[/box]

Depolama konumu: Depolamak istediğiniz hafıza konumunu seçin.

Ses tuşları işlevi: Deklanşör veya yakınlaştırma işlevini kontrol etmek üzere Ses açma/kapama tuşunu kullanmak için cihazı ayarlayın.

Şekil düzeltme: Fotoğraflardaki bozulmayı otomatik olarak düzeltir.

Fabrika ayarlarına dön: Kamera ayarlarını sıfırlayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir