CEP-TABLET

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım konuları:

Samsung Galaxy serisi için sıkça sorulan sorular konusunda yardım bölümüdür!

Galaxy S6 ve S6 edge cep telefonun pili çıkartılır mı?

Galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarında pil çıkarılamamaktadır. Pilin çıkarılması yada değiştirilmesi sadece yetkili servis merkezlerimizden yapılabilmektedir. Kullanıcı tarafından pile yapılacak müdahaleler ürünü garanti dışı bırakmaktadır.

Galaxy S6 ve S6 edge cep telefonuna sd kart takılır mı?

S6 ve S6 Edge cihazlarımızın SD kart desteği mevcut değildir.

S6 ve S6 Edge modelinde 10 dakika şarjla 4 saat pili gider mi?

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım cihazımızda bu özelliği cihaz yada cihazın ekranı kapalıyken kullanabilirsiniz. Özellik sadece ürünün orjinal şarj cihazında kullanılmakta olup Samsung farklı marka şarj aleti kullanımını kesinlikle önermemektedir.
Pili şarj ederken şarj süresini artırmak için cihazı ya da ekranını mutlaka kapayın. Ekran açıldığında, hızlı şarj özelliğini kullanılamamaktadır.
Not : Cihaz ısınırsa ya da ortam hava sıcaklığı artarsa, şarj etme hızı otomatik olarak düşebilir. Bu durum, cihazda herhangi bir hasar meydana gelmemesi için ortaya çıkan normal bir işletimdir.

Galaxy S6 ve S6 edge de Wi-Fi’ın altında bir var. Buun anlamı nedir?

Galaxy S6 ve S6 edge’de özellik olarak bir Wi-Fi’ya bağlı olduğunuz durumda bildirim panelinde bulunan Wi-Fi bölümünün altında bağlandığunuz Wi-Fi’ın ismi yazacaktır. Bu  cihaz özelliği olup bir arıza değildir.

Samsung S6 edge ya da S6 da klasör oluşturabilir mi?

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım cihazında uygulamalar ekranında sağ üst kısımdaki düzenle bölümüne dokunduktan sonra klasörleme yapmak istediğiniz uygulamanın üzerinde uzun basılı tutun, ardından klasörleme yapmak istediğiniz yapmak istediğiniz diğer uygulamanın üzerine parmağınızı sürükleyip bıraktığınız klasör otomatik oluşacaktır. Oluşan klasörün ismini açılan klasör penceresinden, sağ kısımdaki renk paletinden ise rengini değiştirebilirsiniz.

Galaxy S6 cihazında pil ömrünü uzatma

Galaxy S6’ya önceden yüklenmiş olarak gelen yeni Smart Manager uygulaması aracılığıyla pil durumunuzu yönetebilir ve aşırı miktarda pil tüketimine yol açan uygulamaları kapatarak pili daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri kullandığı ekran tipi nedir?

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım modellerimizde Corning® Gorilla Glass® 4 cam teknolojisi kullanılmaktadır. Cihazın hem ön hem de arka kısmında kullanılmıştır. Cihaz çizilmez ve kırılmaz özelliğe sahip değildir.

Galaxy S6 ve S6 edge cihazlarının pili çıkartma?

Cihazın daha ince ve metalik bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra hızlı şarj özelliğinin daha aktif kullanılabilmesi için cihazda dahili pil kullanılmıştır.

Galaxy S6 ve S6 edge Briefing uygulamasını ana ekrandan silme?

Briefing uygulamasını ana ekranda görmek istemiyorsanız uygulamayı devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

  1. Flipboard Briefing uygulamasını devre dışı bırakmak için Ana Ekran üzerinde boş bir alana dokunun ve dokunmaya devam edin. Ya da Ana ekran üzerinde tutma hareketi yapın.
  2. Ardından sağ tarafa doğru kaydırın.
  3. Flipboard Briefing panelinin üst kısmındaki işaretleme kutucuğunun seçimini kaldırın.

S6 edge, S6 cihazımı farklı temalarla kullanma?

Evet, tema seçimi yapmak için, parmağınızı ana ekranda boş bir alana dokundurun ve basılı tutun. Ardından alt barda sağdan 2. Sırada olan tema bölümünü seçin. Karşınıza çıkan temalardan istediğinizi seçebileceğiniz gibi sağ üst kısımdaki market bölümünden farklı temalar da edinebilirsiniz.

S6, S6 edge de ana ekranda klasör oluşturma?

Ana ekrana klasör eklemek için bir uygulama simgesinin üzerine kısa süre basılı tutunuz. Simgesine basılı tuttuğunuz ekranda uygulama simgesini klasörleme yapmak istediğiniz diğer uygulamanın üzerine getirerek bıraktığınızda klasörleme gerçekleşecektir. Dilerseniz klasör açıkken sağ üst bölümden ismini ve sol üst kısımdan klasör rengini değiştirebilirsiniz.

Galaxy S6, S6 Edge de klasörü silme

Uygulamalar bölümünde kaldırmak istediğiniz klasörün içerisini üzerine dokunarak açtıktan sonra, içerisinde yer alan uygulamaları küçük klasör penceresinin dışına taşımanız, klasörü kaldırmak için yeterlidir. Klasör içerisinde 1 tane uygulama kaldığında klasör otomatik olarak kalkacaktır.

Galaxy S6 ve S6 Edge kamerasının diyafram genişliği

Her iki cihazımızın da ön ve arka kameralarında F1.9 diyafram genişliğine sahip lensler bulunmaktadır.

Galaxy S6 ve S6 Edge kullanılan Ram kaç?

Her iki cihazımızda da bulunan 3GB Ram LPDDDR4 bellek özelliğine sahiptir.

Galaxy S6 ve S6 Edge dondu yeniden başlatamadım. Donma Problemi?

Cihazınızın donması ya da bekleme konumunda kalması durumunda, uygulamaları veya cihazı kapamanız, ardından cihazı tekrar açmanız gerekebilir. Eğer ekrana dokunmanıza rağmen cihaz tepki vermiyorsa cihazı yeniden başlatmak için Güç düğmesine ve  Ses kısma düğmesine eş zamanlı olarak 7 saniyeden uzun süreyle basılı tutun.

Cihazı yeniden başlattıktan sonra cihazınızın halen donmalar devam ediyorsa:

  1. Bellek için alan açınız.
  2. Cihazınıza yönelik yazılım güncellemeleri olup olmadığını kontrol ediniz.
  3. Cihazınızı “Güvenli mod”da kontrol ediniz. (Güvenli mod için cihazı bir kez kapatıp, açarken ses kısma tuşuna basılı tutmanız gerekir.)
  4. Tüm bunlara rağmen devam eden bir durumda tüm bilgilerinizi yedekleyerek cihazı fabrika ayarlarına döndürmenizi öneririz.
  5. Problem halen çözülmezse, cihazın tüm aksesuarları ve faturasıyla beraber Samsung Servis Merkeziyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

S6 Edge ekran kenarlarının dokunma, algılama problemi?

Bu durum bir arıza değildir. Cihazı tutarken elle yanlış işlem yapılmasının önüne geçilmesi adına cihazda bilinçli olarak böyle bir tasarım yapılmıştır.

S6 Edge cihazımda renk atadığım Edge kişilerini doğrudan arayabilir, mesaj atabilir miyim?

Evet, Renk ataması yaptığınız belirli bir kişiyi doğrudan arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Edge kişisi olarak atadığınız bir kişiden bildirim kaçırmanız durumunda, Edge ekranında kişiye atanmış olan renkle birlikte bir sekme görüntülenir. Ayrıntıları görüntülemek için sekmeyi ekranın ortasına doğru sürükleyebilirsiniz.

S6 Edge telefonda aydınlatma özelliği nasıl kullanılır?

Edge ekranı cihazda bir çağrı yada bildirim aldığınızda cihazın yüzü aşağıya doğru dönükken yanar.

Uygulamalar – Ayarlar – Edge Ekranı – Kenar Aydınlatması – Bölümünü aktif etmeniz gerekmektedir. İşlem sonunda Edge ekranı çağrı yada bildirim aldığınızda aşağı doğru bakarken yanar. Edge kişilerinin aktif olması durumunda yanma rengi atadığınız kişiye göre belirlenir.

S7 Edge cihazımda Edge kişileriayarlama

Edge Kişileri özelliği aracılığıyla, Edge ekranı üzerindeki en önemli kişilerinize ait kaçırdığınız bildirimleri kontrol edebilirsiniz. Edge ekranı öncelikli kişiye ait kaçırdığınız bildirim olduğunda atanmış bir renkle birlikte bir sekme görüntüleyebilir.

Uygulamalar – Ayarlar – Edge Ekranı Edge Kişileri bölümüne giriş yaparak özelliği aktif ettikten sonra kişilerim bölümünden dilediğiniz kişileri atayabilirsiniz.

Not : Bir kişinin Edge kişilerine atanabilmesi için mutlaka rehberde kayıtlı olması gerekmektedir

S7 Edge kişişlerini ana ekrandan ekleme

Alternatif olarak sık kullandığınız kişileri doğrudan ana ekran üzerinden Edge kişilerine ekleyebilirsiniz.

İşlemi yapabilmek için Edge ekranından parmağınızı ekranın ortasına doğru sürükledikten sonra “+” simgesine dokunarak renk seçiminizi ve kişi atamanızı yapabilirsiniz.

Kişilerin sırasını değiştirmek için, bir kişi simgesine dokunun ve dokunmaya devam edin, ardından başka bir konuma sürükleyerek yerini değiştirebilirsiniz.One Reply to “Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Yardım

  1. Telefonum açık hade ve servis ful çekiyor ama dışardan gelen aramalarda bana ulaşılamıyor deniyor dışarı aramada sıkıntı yok arada dışardan arama yaptıklarında ulaşılamıyor telefonu yeniden başlattığım zaman sorun çözülüyor bir kaç gün sonra yine aynı sorun tekrarlıyor yardımcı olursanız sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir