CEP-TABLET

Samsung eski bilgileri yeni telefona yükleme, silme, yedekleme, aktarma

Samsung eski bilgileri yeni telefona yükleme, silme, yedekleme, aktarma

Samsung Smart Switch ile önceki cihazdaki verileri cihazınıza aktarabilirsiniz.

Samsung Smart Switch’in aşağıdaki versiyonları mevcuttur.

 • Mobil versiyon: Mobil cihazlar arasında veri transferi. Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Smart Switch’i aç üzerine dokunarak mobil versiyonu başlatabilirsiniz. Uygulamaya sahip değilseniz, Galaxy Apps veya Play Store’dan indirin.
 • Bilgisayar versiyonu: Cihazınız ve bilgisayar arasında veri transferi. Uygulamayı www.samsung.com/smartswitch’dan indirebilirsiniz.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • Samsung Smart Switch bazı cihazlarda veya bilgisayarlarda desteklenmez.
 • Sınırlamalar geçerlidir. Detaylar için www.samsung.com/smartswitch adresini ziyaret edin. Samsung telif hakkını ciddiye alır. Sadece sahibi olduğunuz ya da aktarma hakkına sahip olduğunuz içeriği aktarın.

[/box]

Verileri bir USB bağlantısı ile aktarma

Önceki cihazdaki bir uygulamayı yüklemeden verilerinizi kolay ve hızlı bir şekilde aktarmak için önceki cihazınızı USB konnektörü veya USB kablosu ile cihazınıza bağlayabilirsiniz.

 • USB konnektörünü cihazınızın çok amaçlı girişine takın.
 • Cihazınızı USB kablosu kullanarak önceki cihaza bağlayın.

eski-cihaz-yeni-cihaz-baglantisi

 • Uygulama seçme açılır penceresi göründüğünde, Smart Switch → BAŞLAT üzerine dokunun.

Cihazınız önceki cihazı tanıyacak ve aktarabileceğiniz verilerin listesi görüntülenecektir.

 • Önceki cihazdan verileri aktarmak için ekran talimatlarını izleyin.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]Dosyaları aktarırken USB kablosunun veya USB konnektörünün cihaz ile olan bağlantısını kesmeyin. Bunu yapmanız veri kaybına veya cihazın hasar görmesine sebep olabilir.[/box]

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]USB konnektörünün ile veri aktarma, pil gücü tüketimizi arttırır. Verileri aktarmadan önce pilin tamamen dolu olduğundan emin olun. Pil gücü düşükse, veri aktarımı kesintiye uğrayabilir.[/box]

Kablosuz veri, bilgi aktarma

Önceki cihazınızdaki verileri cihazınıza aktarın.

kablosuz-veri-aktarma

 1. Önceki cihazınızda Smart Switch’i Galaxy Apps ya da Play Store’dan indirin ve yükleyin. Ardından Smart Switch’i başlatın.
 2. Cihazları yan yana yerleştirin.
 3. Cihazınızda Uygulamalar ekranını açın, Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Smart Switch’i aç üzerine dokunun.
 4. Cihazınızda, listeden önceki cihaz tipinizi seçin ve BAŞLAT üzerine dokunun.
 5. Önceki cihazınızdan verileri aktarmak için ekran talimatlarını izleyin.

Bilgisayardan yedek veri, bilgi aktarma

Önceki cihazınızdan bir bilgisayara verileri yedekleyin ve veriyi cihazınıza aktarın.

bilgisayardan-veri-bilgi-aktarma

 • Bilgisayarda Smart Switch’i indirmek için www.samsung.com/smartswitch adresini ziyaret edin.
 • Bilgisayarda, Smart Switch’i başlatın.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Önceki cihazınız Samsung değilse cihazın imalatçısı tarafından sağlanan programı kullanarak veriyi bir bilgisayara yedekleyin. Sonra beşinci adıma geçin.[/box]

 • Önceki cihazınızı USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayarda, cihazdan veri yedeklemek için ekrandaki talimatları takip edin. Sonra önceki cihazınızın bilgisayar ile bağlantısını kesin.
 • Cihazınızı USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayarda, cihazınıza veri aktarmak için ekrandaki talimatları takip edin.

Veri aktarımı için cihazı bir bilgisayara bağlama

Ses, video, görüntü veya diğer dosya türlerini cihazdan bilgisayara veya tam tersine aktarın.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]Dosyaları aktarırken USB kablosunun cihaz ile olan bağlantısını kesmeyin. Bunu yapmanız veri kaybına veya cihazın hasar görmesine sebep olabilir.[/box]

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Bir USB hub ile bağlanmış cihazlar, doğru şekilde bağlanmayabilir. Cihazı doğrudan bilgisayarın USB girişine bağlayın.[/box]

 1. Cihazı USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayın.
 2. Bildirim panelini açın ve ardından Ortam cihazı olarak bağlandıMedya dosyaları aktarılıyor üzerine dokunun. Bilgisayar cihazınızı tanıyamazsa, Görüntüler aktarılıyor üzerine dokunun.
 3. Bilgisayarın cihazındaki verileri erişmesine izin vermek için İZİN VER üzerine dokunun. Bilgisayar cihazınızı tanıdığı zaman, cihaz Bilgisayarım’da görünecektir.
 4. Dosyaları, cihazınız ve bilgisayar arasında aktarın.

Cihazı güncelleme

Cihaz en son yazılıma güncellenebilir.

Kablosuz güncelleme

Cihaz, firmware over-the-air (FOTA) servisi ile doğrudan en son yazılıma güncellenebilir. Uygulamalar ekranında, AyarlarCihaz hakkındaGüncellemeleri manuel indir üzerine
dokunun.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Güncellemeleri otomatik indir tuşuna basarak etkinleştirdiğinizde, bir Wi-Fi ağına bağlandığında güncellemeler indirilecektir.[/box]

Smart Switch ile Güncelleme

Cihazı bir bilgisayara bağlayın ve cihazı en son yazılıma güncelleyin.

 1. Bilgisayarda Smart Switch’i indirmek ve yüklemek için www.samsung.com/smartswitch adresini ziyaret edin.
 2. Bilgisayarda, Smart Switch’i başlatın.
 3. Cihazı USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayın.
 4. Bir yazılım güncellemesi mevcutsa cihazı güncellemek için ekran talimatlarına uyun.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • Bilgisayarı kapatmayın veya cihaz güncellenirken USB kablosunun bağlantısını kesmeyin.
 • Cihazı güncellerken, diğer medya cihazlarını bilgisayara bağlamayın. Bunu yapmanız güncelleme sürecini bölmenize neden olabilir. Güncellemeden önce, tüm diğer medya cihazlarının bilgisayar ile bağlantısını kesin.

[/box]

Verileri yedekleme veya geri yükleme

Kişisel bilgileri, uygulama verisini ve ayarları cihazınızda güvende tutun. Hassas bilgilerinizi yedek bir hesaba yedekleyebilir ve daha sonra erişebilirsiniz. Verileri yedeklemek veya geri yüklemek için Google veya Samsung hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha fazla bilgi için Samsung hesabı ve Hesaplar kısmına bakın.

Bir Samsung hesabı kullanma

Uygulamalar ekranında, Samsung hesabı için AyarlarYedekle ve sıfırlaVerilerimi yedekle üzerine dokunun, yedeklemek istediğiniz öğelerin yanındaki tuşlara dokunarak etkinleştirin, ardından ŞİMDİ YEDEKLE üzerine dokunun.

Cihazı verileri otomatik olarak yedekleyecek şekilde ayarlamak için Otomatik yedekle öğesinin üzerine etkinleştirmek için dokunun.

Samsung hesabını kullanarak veriyi geri yüklemek için Geri yükle üzerine dokunun. Seçilen öğeleri geri yüklemek için geçerli veriler cihazdan silinecektir.

Bir Google hesabı kullanma

Uygulamalar ekranında, Google hesabı için AyarlarYedekle ve sıfırlaVerilerimi yedekle üzerine dokunun ve ardından tuşa dokunarak etkinleştirin. Hesabı yedekle üzerine dokunun ve yedek hesap olarak bir hesap seçin.

Bir Google hesabı kullanarak veriyi geri yüklemeyi etkinleştirmek için, Otomatik geri yükle üzerine dokunun. Uygulamaları yeniden yüklediğinizde yedeklenen ayarlar ve veriler geri yüklenecektir.

Veri sıfırlama işlemi yapma

Cihazdaki tüm ayarları ve verileri siler. Fabrikada ayarlanan verileri sıfırlamadan önce, cihaza yüklenen tüm önemli verilerin yedeğini aldığınızdan emin olun. Ayrıntılı bilgi için Verileri yedekleme veya geri yükleme kısmına bakın.

Uygulamalar ekranında, AyarlarYedekle ve sıfırlaFabrika ayarlarına sıfırlaCİHAZI SIFIRLATÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun. Cihaz otomatik olarak yeniden başlar.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir