KADIN

Salyangoz kremi iğrenç gibi duruyor ama çok faydalı

Salyangoz kremi

Genelde insanlar satılan bir ürünü evde tamamen doğal olarak kendileri hazırlaman ve evde yapımını öğrenmek ister. Çoğu üründe başarılı olurken bazı ürünleri evde elde etmek mümkün olmayabilir.

Evde salyangoz kremi yapmak denemeyecekleriniz arasında olmalıdır. Bu canlının son halini görmek yüzünüze bu kremi bundan sonraki dönemlerde sürmek tiksinti oluşturabilir.

Uzun dönemler öncesine dayanan insanların sağlık problemlerine karşı doğal çözüm arayışlarına Hipokrat, Zessos gibi bilgili insanlar salyangozun bu anlamda faydalı olduğunu keşfetmişler.

Günümüze bakıldığında salyangoz ile elde edilen ürünler cilt sağlığı ve cilt problemlerine karşı doğal bir tedavi yöntemi olarak uygulanıyor. Eczaneler dahil sağlık ürünleri satan kuruluşlarda bu yönde rahatsızlığı olanların en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Salyangozun keşfi uzun yıllar öncesine dayanıyor. Salyangoz çiftliklerinde çalışanların ellerinde meydana gelen yumuşama sonucunda ayrıca kesik ve yaraların iz bırakmadan iyileşmesi salyangozun faydaları olarak ortaya çıkmış. Hızlı ve çabuk iyileşme gösteren bu durum için bilim adamları salyangoz özlü kremlerin çıkmasını sağlamışlardır.

Günümüzde dahi hala aktifliğini koruyan salyangoz ürünleri, başta cilt sağlığı ve cilt problemlerinin çözümü konularında olmak üzere daha pek çok sağlık konusunda doğal bir tedavi unsuru olarak vazgeçilmez birer sembol haline gelmiş, dönemin eczane klasmanı adı altında şifa ürünleri dağıtılan yerlerde en çok satılan ürün salyangoz olmuştur.

Salyangoz kreminin cilde etkileri

Salyangozların kendi yaralanmalarını tedavi edebilmelerinin yanında aynı zamanda sırtlarında taşıdıkları evleri dediğimiz kabuklarının kırılmalarını bile doğal olarak bu sayede onarabilmektedir. İnsan cildi için yine aynı şekilde yenileme, canlandırma özelliğini de salyangoz içerisinde bulunan salgı sayesinde fayda göstermektedir.

Gözle görülür faydalara bakıldığında cildin parıldamasının yanında tazelenmesi ve yenilenmesidir. Krem içerisinde bulunan Allantoin maddesi yapısında hem kasiyum hem de vitamin ve proten içermektedir. Cilde hızlı çözüm sunabilme etkisi buradan gelmektedir. Kırışıklık, sivilce, cilt sorunları için en iyi çözümler arasında olup aynı zamanda ciltteki izleri gidermesi ile bilinir.

Salyangoz kremi faydaları

  • Cildi kuru olanların ciltlerindeki nem oranını yükseltir.
  • Erken yaşlanma belirtilerini onarmaya yardımcıdır.
  • Doğum sebebi yüzünden oluşan çatlakların giderilmesi için faydalıdır.
  • Sivilce izlerini geçirmek için faydalıdır.
  • Erkeklerde traş sonrasında oluşan alerjik kabarma ve cilt kabarıklıklarını gidericidir.
  • Gençlerin cilt çatlaklarını gidermek için etkilidir.
  • Ameliyat nedeni ile oluşan izlerin, dikiş bölgelerinin kapanması için etkilidir.

Salyangoz kremi nasıl kullanılır?

Yan etkisi bulunmayan bir üründür ve dileyen herkes kullanabilmektedir. Cildin kremler konusunda alerjik durumunun olup olmadığının öğrenilmesinin ardından sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Kremi cildin temizliği yapıldıktan sonra gözeneklerin açılması ile birlikte sürmek daha fayda sağlayacaktır. İnce bir tabaka ile ovalayarak sürülmelidir. Günlük olarak gece dahil 3 sefer kullanılabilir, cilde yedirildikten sonra ovalama işlemi sonlandırılırsa faydasını fazlasıyla görmüş olursunuz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir