SAĞLIK

Saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı nedir? 2017

Saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı nedir? 2017

Saçlarındaki dökülmeden şikayet eden kişiler en etkili çözüm olarak saç ekimini tercih ediyor. Bu yöntemi uygulamayı düşünenlerin önce uzman görüşlerini okumasında fayda var. Medicine Hospital Saç Ekim Koordinatörü Görkem Vural Uz FUE yöntemi ile saç ekme işleminde akılda kalan soruları yanıtladı.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü, cilt ve saç yapısı, uygulanacak tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte, yaklaşık olarak 4–6 saat arası süren bir işlemdir.

Ağrı ya da acı hisseder miyim?

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilip kesinlikle ağrı ya da acı hissedilmeyen bir işlemdir.

Hangi tekniği öneriyorsunuz?

Kullanılacak tekniği biz değil, sizin saçlarınızın ve cildinizin yapısı belirleyip doğru tekniğin uygulanması çok önemlidir. Öngörüşme esnasında yapılacak teknik ve neden o tekniğin seçildiği detaylı bir şekilde anlatılıp karar verilir.

Ekilen saçlar kesinlikle çıkar mı?

Evet çıkar. Greftlerin (saç kümesi) hazırlanması, bekletildiği koşullar ve doğru tekniğin uygulanması sonucu direkt etkileyen faktörler olup, yerine getirildiği takdirde sonuç %100 başarılıdır.

Ne zaman dışarı çıkabilirim?

Operasyondan sonra dışarıya çıkmanızı engelleyecek bir durum yoktur. İlk 2–3 gün minik minik pembe noktacıklar görülüp, yavaş yavaş solmaya başlayarak bir hafta içinde normal haline dönüp dışarıya çıkmanızı engelleyecek bir durum teşkil etmez.

Ne zaman banyo yapabilirim? Operasyon sonrası dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Bu bilgiler öngörüşme esnasında aklınızda en ufak soru işareti kalmayacak şekilde anlatılacaktır.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar?

Operasyon tarihinden 3 ay sonra küçük küçük görünmeye başlayıp, yaklaşık 6 ay içinde normal uzunluğuna erişir.

Ekilen saçlar ileriki tarihlerde dökülür mü?

Hayır dökülmez. Çünkü ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınıp, bu özelliğini yeni ekilen bölgede de devam ettirir.

Saç ekimi yaptırdığım belli olur mu?

Uygun teknikle doğal bir şekilde ekilmiş saçlar kesinlikle belli olmaz. Bunun için operasyonu yapacak ekibin deneyimli olması çok önemlidir. Çünkü uygulanacak ekimin şekli kişinin cilt ve saç yapısına, ekim yapılacak bölgeye göre değişip, her biri teker teker değerlendirilmelidir.

Fiyatı ne kadardır?

Fiyat verilebilmesi için cildinizin yapısı, saçınızın yapısı, uygulanacak teknik ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğünün değerlendirilmesi gerekir. Bunun için ücretsiz olan öngörüşme randevunuzu alarak, uzmanımızdan daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz14 Replies to “Saç ekimi nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı nedir? 2017

 1. saç ekimi yaptırmak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile size Gülten Ünveren hanımı önerebilirim işinde uzman ekibi ve kendisi çok temiz hastasına güven veren güler yüzlü bir saç ekim direktörüdür. Kendimdeki değişikliği gördükten sonra iyiki saç ekimi yaptırmışım diyorum.

 2. Merhaba sınav streslerinden ötürü saçlarımda çok fazla dökülmeler oldu yaşım daha 26 dur demem gerekiyordu bu saç dökülmesine birkaç ilaç denedim vitaminler vs. Ama faydasını görmedim dökülmeye devam etti alnım bir karış açıldı çareyi saç ektirmekte buldum biraz araştırdım bu işi çok iyi yapan Gülten Ünveren hanımı buldum öncesi sonrası fotoğrafları görmek yetti bana zaten ekimimi Gülten hanım yaptı memnun kaldım kurtarıcım Gülten Ünveren hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim

 3. Merhaba Almaya da yaşıyorum ben kardeşim ve ben saç ekimi yaptırmak istedik benim önlerimde ve ortalarda çok dökülme oldu kardeşimdede saçları çok seyrekti aralara ekim yaptırdı oda özellikle İstanbulu tercih ettik biz çok sevdiğimiz şehir olduğu için ve tabi tatilde yapmak için burada Gülten Ünveren hanımla tanıştık saçlarımızı kendisi ekti 3 gün sürdü işimiz herşey çok güzeldi işinde çok başarılı bir saç ekim uzmanı kendisi bizzat şahit olduk hem saçlarımızı ektirdik hem de tatilimizi yaptık herşey için Gülten hanıma ve ekibine teşekkür ederiz

 4. Merhaba benim saçlarımı Mega Hair Trans da Gülten Ünveren hanım ekti fue yöntemi ile yapıldı ekimim. Saçlarım 6. aydan sonra çıkmaya başladı şimdi 11. ayımdayım herşey güzel gidiyor. Ekilen saçlarım kullandığım bakım ürünlerinden dolayı daha parlak ve bakımlı hale geldi. Herşey için Gülten hanıma teşekkür ederim ekim yaptırmak isteyen arkadaşlara da tavsiye ederim.

 5. Merhaba ben saçlarımı özel sapphire fue saç ekimi yöntemi ile ektirdim. Bu ekim sadece Mega Hair Trans da varmış, ben çok memnun kaldım bu yöntemden. 3. aydan itibaren hemen saçlarım çıkmaya başladı. Ekimimi saç ekim kordinatörü Gülten Ünveren hanım yaptı, çok başarılı bir bayanmış kendisi gerçekten. Ekimim yaklaşık 8 saat sürdü rahat etmem için ekip elinden geleni yaptı. Güler yüz ve hizmetten çok memnun kaldım. Herkese de tavsiye ederim.

 6. Merhaba bende saç ekimimi Mega Hair Trans’da yaptırdım. Form sayfalarında da okuduğum gibi Gülten Ünveren hanım işinde çok başarılı bir bayan. Benim saçlarımın ön kısımlarında açılmalar vardı. Önlerime yapıldı ekimim. Fue yöntemi ile oldu operasyonum. Yaklaşık 7 buçuk saat sürdü ekimim. Ekip oldukça ilgili ve çok güler yüzlü insanlardı. Herşeyden çok memnun kaldım. Şuan 8. aydayım ben çok mutluyum. Fotoğraflarımı sizler için yükledim aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Ekim yaptırmak isteyen herkese tavsiye ederim.

  https://i.hizliresim.com/r2P8z7.jpg

  https://i.hizliresim.com/7NRX35.jpg

 7. Merhaba saç ekimi yaptırmak isteyip bir okadar da tereddüt eden birisiydim ben. Ya saçlarım çıkmazsa ya ekim başarılı geçmezse diye kendimi yiyordum resmen ta ki Gülten Ünveren hanımla tanışana dek. Kendisini instagram dan buldum ben. Hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını yorumlarını videoları derken hepsini inceledim. Aradım kendisini konuştuk beni son derece rahatlattı ve tüm endişelerimi giderdi sağolsun. 4000 grefts saç ektiler bana fue yöntemi ile çok başarılı geçti operasyonum. Ekim sonrasında da saç ekimi garanti belgesi verdiler. Benim gibi endişesi olupta ekip yaptırmak isteyen herkese Gülten hanımı tavsiye ederim arkadaşlar ben kendi adıma çok memnun kaldım.

 8. Merhaba bende Mega Hair Trans’da saç ektirenlerdenim. Henüz 5. günümdeyim. Buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine gittim Gülten Ünveren hanıma. Yazılanların hepside doğru çıktı gerçekten çok teşekkür ederim sizlere. Çok yardımcı olmuş oldunuz bana. Fue yöntemi ile yapıldı ekimim.4000 grefts saç kökü ekildi. Gülten hanım olsun ekibi olsun çok güler yüzlü karşıladılar beni. Şuan ekim fotoğrafımı paylaşabiliyorum inş. saçlarım çıkınca bende sizler gibi fotoğraf paylaşacağım. Teşekkürler Mega Hair Trans teşekkürler arkadaşlar…

  https://i.hizliresim.com/LOEbyG.jpg

 9. Selam ben saçlarımı 2 gün önce ektirdim. Daha çok yeni ekimim. Fue yöntemi ile Mega Hair Trans’da Gülten Ünveren hanıma yaptırdım. ön kısımlarımda açılmalar vardı benim buda alnımı çok geniş gösteriyordu ve rahatsızlık veriyordu bana. Şimdi saç çizgim tam istediğim gibi oldu. Çok memnun kaldım ekimden. Saçlarımın ilk resmini yüklüyorum buraya ve çıknca da tekrar yükleyeceğim. Ekim yaptırmak isteyenlerede ben memnun kaldım herkese tavsiye ederim.

  https://i.hizliresim.com/1GvYL5.jpg

  https://i.hizliresim.com/LOApyV.jpg

 10. Selam beyler bende saç ektirenler arasına katıldım nihayet. Saçlarımda çok açıklık vardı saç ekimi yaptırma konusundada çok tereddüt etmiştim. Form sayfalarını araştırdım. Gülten Ünveren hanımın ismini çok gördüm. Çok güzel ekimler yapılmış hastaların öncesi ve sonrası resimlerini instagramdan inceledim. Bende kendisine ulaştım ve görüştüm. Gülten hanımın ikna kabiliyeti oldukça yüksek. Bütün tereddütlerimi giderdi. Kafamda hiç soru işareti kalmadı. Randevulaştık ve ekimimi yaptırdım. Çok başarılı geçti saç ekimim. Fue yöntemi ile oldu. 8 saat sürdü operasyonum. Çok memnun ayrıldım saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

 11. Merhaba benim iş arkadaşım saç ekimi yaptırmıştı. Ekimini İstanbul da Mega Hair Trans saç ekimi merkezine ektirmiş bana çok memnun kaldığını ihtiyacınında üzerinde bir ekim yapıldığını söyledi bende ekimimi Gülten Ünveren hanıma yaptırdım böylelikle. Zaten ekim yaptırmak gibi bir düşüncem vardı benimde. Fue yöntemi ile yapıldı benim ekimim 3500 grefts ekildi kendi köklerimle. Köklerim ensemden alındı. Güzel bir operasyon geçirdim. Ekim için iki günümü ayırdım sadece sonrasında normal hayatıma devam ettim. Çok memnun kaldığımı söyleyebilirim gayet sıcak karşılandım güler yüzlü bir ekip vardı. Saç ektirmek isteyen arkadaşlara da tavsiye ederim.

 12. Merhaba Almanya munihte yaşıyorum. Saç ektirmek istiyordum araştırdım Mega Hair Transı buldum. Ekimimi burada yaptırdım. İstanbula geldiğimde beni havaalanından özel şöför ile aldılar ve konaklamam içinde otel ayarlamışlardı. Bu yüzden hiç zorluk çekmedim. Ekimim fue yöntemi ile oldu 3500 grefts ekildi. Herşeyden çok memnnun kaldım ekim yaptırmak isteyenlerede Mega Hair Transı öneririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir