SAĞLIK

Saç ekimi fiyatları 2017

Saç ekimi fiyatları 2017

2017 yılında saçınızın daha gür ve orjinal hale gelmesini istiyor olabilirsiniz. Oldukça yaygınlaşan ve gün geçtikçe gelişen teknolojinin yardımıyla daha basit olarak yapılan saç ekimi fiyatları ise ancak talep forumları, whatsapp üzerinden ve telefon ile iletişim kurularak verilmektedir.

İnternet üzerinden bulacağınız fiyatlar muayeane için gittiğinizde kullanılan teknolojiye ve saç sıklığınıza göre değişimler göstermektedir. Öncelikle size 2017 yılında saç ekimi için fiyat araştırmaları yapabileceğiniz ve saç ekim ücretlerini öğrenebileceğiniz telefon numaralarını ve iletişim bilgilerini sayfamızın en alt kısmında vereceğiz.

Analiz yapmadan, referansları incelemeden, hastane  kontrolü sağlamadan ve operasyonun yapılacağı ortamı gözünüzle göreden herhangi bir hesaba saç ekimi için ödeme yapmayınız. İsimler kendini ispatlamış olabilir ancak ön ödeme veya kapora vermek gibi ücret çıkışı yapmayınız.

Saç ekimi operasyonu için dikkat edilmesi gereken hususlar;

 1. Saç ekecek kurumun Sağlık Bakanlığı onaylı belgesinin olmasına,
 2. Saç ekimi için tecrübeli ekip bulundurmasına,
 3. Saç ekimi ameliyatı için operasyon yapılacak bölgenin hijyen ve şartlarına,
 4. Saç ekimi yaptıracağınız kurumun sağlık kuruluşu olmasına.

Saç ekimi 2017 yılında nasıl olacak ve ne anlama geliyor öğrenelim:

Saç ekimi ne anlama geliyor?

Saç ekimi; çeşitli nedenler ile dökülen saçlarınızın yerine yeniden saç köklerinin çıkmaması anlamına gelir. Bu dökülmeler hormonel nedenlerden dolayı, zaman ilerlemesinden dolayı, saçlarda olan ve deride meydana gelen hastalıklar veya genetik sebeplerden dolayı seç dökülmesi (kellik) meydana gelir. Açılan bu bölgelere kişinin kendi saçı ile cerrahi müdahale ile yapılan saç dikimi (saç ekimi) durumuna verilen isim saç ekimidir.

Saç nasıl ekilir?

Saç dikilmesi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Saç ektirmek isteyen kişinin donör isimli bölgesinden (ense-iki kulak arası) alınan saç kökleri kellik oluşan (dökülen saçların açıklığı) olan bölgeye dikilmek üzere alınır. İhtiyacı karşılayabilecek düzeyde alınan bu kökler, sorunsuz operasyon için ayrıştırma yapılarak kullanılacak kökler bı sıvı içerisine alınız. Ayrıştırılmasının sebebi ise canlılığı koruyabilecek düzeyde olan saçları ekmek içindir.

Saçınıza doğal görünüm kazandıracağı düşünülen bu kökler lateral slitler aracılığı ile uygun derinlikte ve açıda açılan kanallara tane tane titizlikle dikilir. Tıplı bahçenize kökler halinde ektiğiniz ağaç kökleri gibi.

Merak edilen diğer sorulardan biri ise, bu dikilen saçlar tekrar dökülüyor mu?

Çok az bir ihtimal olsa bile dökülme ihtimali vardır ancak, genetik olarak dükülmeyen bölgeden alınan ve yeni dikilmiş olan bu saçlar dökülmez. Dökülme işlemi saç ekimini yaptırdığınız günden sonraki ilk 1 aylık süreçte dökülmektedir. Son 3 ayında ise dökülmeyecek olan saç kökleri yeniden çıkmaya başlayacaktır. 6 ay ile 1 yıl bu süreç devam edecektir.

2017 yılı için saç ekimi fiyatları alabileceğiniz bazı kurumlar:

 • Saç ekimi (İstanbul Anadolu) Operasyonlar Acıbadem Hastesinde: 0216 345 07 22
 • Hisar Intercontinental Hospital 90 216 599 03 73
 • Boğaziçi Tıp Merkezi: 0212 227 00 00
 • Estepera: (90) 212 361 5799
 • Estetik International: 444 77 07
 • Estethica Cerrahi Tıp Merkezi: 0216 655 50 60

Yukarıda belirtilen kurumlardan saç ekimi hakkında daha fazla bilgi ve 2017 saç ekim fiyatları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.2 Replies to “Saç ekimi fiyatları 2017

 1. Abilerim merhaba ben geçen sene saç ekimi yaptırdım 4000 grafts saç ekildi formu yeni keşfettim deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim saç ekimi konusunda tereddütleri olan arkadaşlar varsa hiç tereddüt etmeyin derim sonrasında çok rahatlıyorsunuz çünkü saçlara kavuşunca 🙂 ben Mega Hair Trans ‘ı tercih ettim çokta memnun kaldım…

 2. merhaba kelliğimden çok şikayetciydim eşiminde desteği ile saç ekimi yaptırmaya karar verdim iyikide yaptırmışım değişimimden oldukça mutluyum ve bunu Gülten Ünveren hanıma borçluyum teşekkürler Mega Hair Trans

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir