GENEL

Saç depresyonu saçların dökülmesine neden oluyor

Saç depresyonu aynı kişinin kendisi gibi stres yaşıyor

Saç depresyonu: Yeri derecede beslenmeyen uzaması, kırılması ve sağlıksız bir görüntü sunuyor olması saçların depresyonda olduğunu gösteriyor.

Uzamayan saçlar, çabucak kırılan saçlar aynı zamanda sağlıksız bir görüntü sunuyor hem kendini hem de saçın sahibini depresyona sokuyor. Organik saç enjeksiyonu ise bu depresyonun önüne geçiyor.

Depresyonda olan saçların en büyük saç dökülmesi ve saçlarda cansızlaşma sebepleri başında yeteri kadar beslenememe ile kuaför sıklıği geliyor. Bu etkenler saçları cansızlaştırdığı gibi aynı zamanda yıpranmasında neden oluyor. Saç, kişinin estetik yapısını tamamlayan önemli unsurlardan birir. Dikkati üzerine toplamada önemli yer sahibidir. Bakımsız saçlar ve yıpranmış saçlar itici, bakımlı ve canlı saçlar ise çekici bir görünüme sahip olmaya yarar. Bu yüzden saçların beslenmesi ve bakımı tıpkı elbise seçimlerindeki özen gibi şarttır. Organik Saç enjeksiyonu sayesinde yıpranan bu saçların yeniden canlılığa kavuşturulması sağlanabiliyor.

Saç depresyonu saçların dökülmesi
Saç depresyonu saçların dökülmesi

Saçların ikinci baharı

Saç enjeksiyonu, yağlardan elde edilerek kök hücrelerle beraber enjeksiyon ediliyor ve saçların eskisi gibi canlı ve sağlıklı olması sağlanabiliyor. Enjekte edilen bu yağlar, şikayetçi olan kişiden bölgesel yağlanma alanları kullanılara bir tutam yağ alınarak kök hücrelerden zengin hale getiriliyor. Kök hücre olayı ise yaşanan en büyük başarılar arasındadır ve en iyi netice kişinin kendi yağlarından alınarak elde ediliyor. Bu sayede saçların kökleri anında kök hücrelerin bütün avantajlarını ve faydalarını hissediyor. Adete saçlar ikinci baharını yaşamış oluyor.

Saç enjeksiyonuna organik kelimesinin eklenme nedeni ise, alınan bu hücrelerin kişinin kendi yağlarından organik olarak elde edilmesinden dolayı ilave edilerek “organik saç enjeksiyonu” denilmektedir.

Uygulanan bu yöntem sayesinde saçların uzaması daha güçlenerek sağlanıyor. Saçınız daha canlı ve kuvvetli olarak yeniden doğuyor. Bu hizmeti veren çeşitli hastane ve klinikler mevcuttur ve araştırmalar yapılarak fiyat alınabilir.

Enjeksiyona tabi olan kişinn saçları daha çabuk uzuyor ve saçlarda gözle görülür derecede parlaklık, dolgunlaşma ve daha sağlıklı bir yapı olduğu kolayca gözlemlenebiliyor. Saçları yeninden çıkarıyor olabilme yeteneği olmasa da saçların dökülme sorununa çare olabiliyor. Özellikle cansızlaşan saçlardan dolayı “saç dökülmesi” sorunu yaşayanların sıkça başvurduğu yöntemler arasına girmeye başlamış durumda.

Yapılan operasyon yaklaşık 1 saat sürüyor ve kiş saçlarına yapılan müdahalenin hemen ardından günlük yaşantısına dönebiliyor. Hastanede yatmak gözlem altında olmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Saç depresyonu operasyon geçirenlerin çoğu ise halinden gayet memnun.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir